Nabór do przedszkoli i oddz. "0" w szkołach podstawowych

Rekrutacja na rok szkolny 2010/2011 do przedszkoli samorządowych Miasta Białegostoku będzie odbywała się w dniach od 8 marca do 9 kwietnia 2010r. w godzinach podanych w każdym przedszkolu.

Wzorem lat ubiegłych rekrutacja będzie odbywała się przy wsparciu systemu elektronicznego. W bieżącym roku system rekrutacji po raz pierwszy oparty jest o jednolite kryteria naboru dla wszystkich przedszkoli samorządowych w mieście Białymstoku, z zastrzeżeniem, że po wyczerpaniu tych kryteriów komisje rekrutacyjne powołane w poszczególnych przedszkolach mogą, w przypadku takiej potrzeby, opracować kryteria uszczegóławiające. Karty zgłoszeń złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń).

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola zostanie udostępniona zarówno w przedszkolach, jak i na stronach internetowych w okresie rekrutacji tj. od 8 marca do 9 kwietnia 2010r.

Ważne terminy:

• do dnia 5 marca 2010 r. składanie w przedszkolach deklaracji pozostania w przedszkolu (wynika z konieczności weryfikacji danych oraz dokonania zmian w „Danych osobowych dziecka”),
  • od 8 marca do 9 kwietnia 2010r. przyjmowanie w przedszkolach kart zgłoszenia,
  • w dniu 16 kwietnia 2010 r. ogłoszenie wyników naboru. Listy wszystkich dzieci, które zostaną objęte opieką przez przedszkole wywieszane będą w placówkach uczestniczących w rekrutacji.
  • do dnia 30 kwietnia 2010 r. podpisywanie umów z przedszkolem, w którym dziecko znalazło miejsce w trakcie rekrutacji. Nie podpisanie umowy w powyższym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce.

Szczegółowe warunki zapisywania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, zamieszone są w dokumencie do pobrania poniżej oraz na stronach internetowych: http://www.nabor.bialystok.pcss.pl. Informacji można zasięgnąć również w Departamencie Edukacji, Kultury i Sportu UM w Białymstoku przy ul. Waryńskiego 8 tel. 085-869-63-60, 085-869-63-43, 085-869-63-46 oraz we wszystkich przedszkolach samorządowych Miasta Białegostoku.

Do pobrania
pdfRekrutacja do przedszkoli samorządowych Miasta Białegostoku na rok szkolny 2010_2011.pdfpdf, 66 KB
pdfKarta zgłoszenia do przedszkola 2010.pdfpdf, 208 KB
Jak otworzyć pobrane pliki