Nabór do szkół podstawowych

Terminy rekrutacji do szkół podstawowych Miasta Białegostoku na rok szkolny 2010/2011
  • 8 kwietnia 2010 r. godz. 12.00 - szkoły ogłoszą listy uczniów zakwalifikowanych do oddziałów sportowych
  • 22 marca - 15 kwietnia 2010 r. do godz. 15.00 - składanie zgłoszeń do szkół podstawowych obwodowych i poza obwodowych (tylko przez rodziców dzieci, które nie uczęszczają do przedszkoli samorządowych m. Białegostoku)
  • 16 kwietnia 2010 r. - ogłoszenie list przyjętych uczniów

Jeżeli Państwa dziecko uczęszcza obecnie do przedszkola prowadzonego przez Miasto Białystok lub oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole podstawowej prowadzonej przez Miasto Białystok, to w ubiegłym roku wypełnili Państwo, przy zapisywaniu dziecka do klasy „0”, kartę zgłoszenia lub deklarację pozostania w przedszkolu, proszę zatem o sprawdzenie, czy podana przez Państwa informacja dotycząca zapisu dziecka do klasy I szkoły podstawowej jest aktualna, a więc zgodna z Państwa obecnym życzeniem. Jeśli nie, proszę o jej zaktualizowanie w przedszkolu/szkole podstawowej, do której obecnie uczęszcza Państwa dziecko. Podanie informacji o wyborze szkoły, która jest obwodową szkołą podstawową jest jednoznaczne z zapisem dziecka do klasy I. Mogą Państwo wybrać szkołę spoza obwodu podając jednocześnie informację o szkole obwodowej. Dzieci spoza obwodu będą przyjmowane w przypadku gdy dana szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Jeżeli Państwa dziecko nie uczęszcza w chwili obecnej do białostockiej placówki oświatowej, należy zgłosić się do wybranej szkoły podstawowej, pobrać kartę zgłoszenia i wypełnić ją. Kartę zgłoszenia można także pobrać ze strony http://nabor.pcss.pl/bialystok

Do pobrania
pdfZasady rekrutacji do klas I-szych szkół podstawowych 2010-2011.pdfpdf, 204 KB
Jak otworzyć pobrane pliki