Grzegorz Puchalski

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku za całokształt dotychczasowej działalności w dziedzinie muzyki

Klarnecista. Urodzony w Białymstoku, absolwent białostockich szkół muzycznych: Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Filii Akademii Muzycznej w Warszawie.

Założyciel i kierownik artystyczny zespołu kameralnego „Ars Iuvenum”, z którym wciąż występuje. W swoim dorobku ma ok.100 koncertów w kraju i zagranicą. „Ars Iuvenum” jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w regionie i jedynym tego typu, funkcjonującym w takiej formule, ze zmiennym składem osobowym. Repertuar obejmuje dzieła od baroku do czasów współczesnych tak, aby jak najpełniej ukazać bogactwo muzyki kameralnej na przestrzeni różnych stylów. Zespół prezentował utwory rzadko wykonywane, a ze względu na swoją oryginalność instrumentalną warte szerszej popularyzacji.

Podczas licznych koncertów popularyzuje muzykę także polskich twórców, upowszechniając tym samym dziedzictwo polskiej kultury. Wszelkie działania artystyczne Grzegorza Puchalskiego charakteryzuje bezkompromisowy profesjonalizm, pasja, rzetelność, a także codzienna ciężka praca oraz miłość do muzyki.

Ostatnia modyfikacja: Roman Tatarzyński 05.05.2010, 07:58
Laureaci