Izabela Tarasewicz

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku za promocję miasta poprzez wystawy w kraju oraz działania edukacyjne w dziedzinie plastyki

Urodzona w Białymstoku, w 2008 roku obroniła dyplom na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Tworzy rzeźby, obiekty, instalacje, rysunki, zajmuje się performance. “Artystka posługuje się starannie dobranymi mediami: skórą i tłuszczem zwierzęcym, parafiną, woskiem, gliną, ciastem drożdżowym, produktami spożywczymi, drewnem przetworzonym. Głównym przedmiotem jej zainteresowań jest człowiek, a dokładniej – współczesny człowiek w obliczu zagrożeń, postawiony w sytuacjach ekstremalnych, w których balansuje pomiędzy normalnością a skrajnością, ludzkością i odczłowieczeniem. Ponadto artystka analizuje stany patologii społecznej, chorób psychicznych oraz ekstremalnego bólu i znużenia.”

Była nominowana do wielu nagród dla młodych twórców, reprezentuje Białystok na wystawach w kraju i zagranicą.

Wystawy indywidualne, m.in.:
„Samorodek”, przestrzeń publiczna, Białystok, 2009 r.
„Matecznik” Galeria Arsenał, Białystok, 2009 r.
„Żywicielka” Galeria Starter, Poznań, 2008 r.
„Głowizna” Galeria Arsenał, Białystok, 2008 r.
„Hand made” Galeria Pies, Poznań, 2007 r.
wystawy zbiorowe m.in.:
Nitrianska Galeria, Słowacja, 2008 r.
„Centrum Sztuki Współczesnej” Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2008 r.
„Śniące ciała” Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2008 r.
„Tu zaszła zmiana” Galeria Kordegarda, Warszawa, 2007 r.
„Leki Na Raka”, Poznań, 2006 r.
„REWITALIZACJA” Poznań, performance w ramach wystawy polsko-angielskiej „out, or?”
„RECYCLING” „Stara Piekarnia”, Poznań, 2006 r.

Ostatnia modyfikacja: Roman Tatarzyński 05.05.2010, 08:28
Laureaci