następne >>
Prezydent Miasta
Utworzony przez: Dariusz Korolczuk 05.01.2010, 14:43

Wystąpienie Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego podczas uroczystego zaprzysiężenia, 5 grudnia 2006 roku.

Szanowni Państwo,

Dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych w moim życiu. Oto staję przed tak szacownym gremium jako zaprzysiężony już prezydent Białegostoku, którego mieszkańcy miasta obdarzyli zaufaniem i mandatem, aby w ich imieniu kierował samorządem. To dla mnie wielki zaszczyt, ale i nie mniejsze zobowiązanie. Uczynię wszystko, aby temu zadaniu sprostać.

Białystok to miasto z charakterem, miasto o olbrzymim potencjale, drzemiącym przede wszystkim w jego obywatelach. Należy uczynić wszystko, aby je obudzić, zdynamizować, nadać nowy wymiar, przywrócić dumę. Tym bardziej, że przed nami rysuje się wielka szansa wykorzystania pomocy unijnej. Nadchodzące lata to historyczny czas, który przyniesie nam możliwość nadrobienia wieloletnich zapóźnień.

To wyzwanie przerasta siły jednej osoby. Jest ono skierowane do całej społeczności lokalnej, bez względu na światopogląd czy przynależność polityczną. Tylko zjednoczenie sił wszystkich środowisk Białegostoku w atmosferze spokoju i współdziałania pozwoli na wykorzystanie możliwości rozwojowych. Jako prezydent zamierzam podjąć takie wyzwanie. Chcę łączyć, a nie dzielić. Deklaruję wolę współpracy ze wszystkimi, którym na sercu leży dobro społeczności lokalnej. Po to, abyśmy razem byli dumni z Białegostoku.

Chciałbym jeszcze raz podziękować wyborcom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. To dla mnie niezwykle cenne. Dziękuję również wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do tego, że właśnie w tej chwili, jako prezydent Białegostoku stoję tutaj przed Państwem.
Podziękowanie kieruję także na ręce ustępujących władz miasta - prezydenta Ryszarda Tura wraz z zastępcami oraz Rady Miejskiej Białegostoku ubiegłej kadencji.

Wszystkich, którym bliski jest los Białegostoku, proszę dziś o wsparcie.

Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 10.08.2010, 11:37

Prezydenta Miasta

ul. Słonimska 1

fax.85 869 6265

mail: prezydent@um.bialystok.pl

Jak spotkać się z Prezydentem?

Prezydent przyjmuje interesantów we wtorki. Aby umówić spotkanie należy skontaktować się z sekretariatem:

Prezydent Miasta Białegostoku
Tadeusz Truskolaski

tel. 85 869 6002

fax.85 869 6265

prezydent@um.bialystok.pl

W przypadku spraw należących do kompetencji zastępców Prezydenta Miasta, prosimy o kontakt z odpowiednimi sekretariatami:

Adam Poliński

Tadeusz Arłukowicz