A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Językowe Warsztaty Genderowe „Dodaj do słownika“
Start date: 24.04.2010 10:00

Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, ul. Świętojańska 22 lok. 1.


Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 zaprasza na językowe warsztaty genderowe „Dodaj do słownika“. Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami – edukacja antydyskryminacyjna i genderowa” realizowanego przez Fundację Autonomia i Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

 

Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na rolę języka w kształtowaniu społecznego wizerunku kobiet i mężczyzn, ukazanie jego wpływu na utrwalanie lub przełamywanie stereotypowych ról płciowych, a także uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy i w jakim stopniu język można zmieniać tak, by lepiej opisywał zmieniającą się rzeczywistość. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o autorski program Stowarzyszenia 9/12.

 

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Wróbel, członek Stowarzyszenia 9/12, magister socjologii, student V roku pedagogiki kulturoznawczej na Uniwersytecie w Białymstoku, animator kultury, współpracujący ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA. Zajmuje się wizerunkami kobiet i mężczyzn, dziewcząt i chłopców w kulturze masowej i popularnej, prowadzi warsztaty genderowe, antydyskryminacyjne oraz zajęcia z arteterapii i kreatywnego wykorzystania wolnego czasu.

 

Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można wysyłać mejlowo na adres: warsztaty@9dwunastych.org w temacie wiadomości wpisując: DODAJ DO SŁOWNIKA – ZGŁOSZENIE, a w treści podając: imię i nazwisko, wiek, uczelnię/miejsce pracy/zajęcie (do wyboru), telefon kontaktowy. Można także zgłaszać się telefonicznie dzwoniąc pod numer: 661 70 72 85.
 

 
Kategorie Kultura  Edukacja 
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 19.04.2010, 10:38
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Inne wydarzenia
Słowa kluczowe