W pobliżu pomnika 1 Pułku Piechoty Legionów została ustawiona tablica informacyjna
Data umieszczenia wtorek 20 lipca 2010 10.26

W związku z przypadającą w tym roku 90. rocznicą wojny polsko - bolszewickiej, w pobliżu pomnika 1 Pułku Piechoty Legionów przy ul. Zwycięstwa w Białymstoku, została ustawiona tablica informacyjna przybliżająca mieszkańcom miasta i odwiedzającym je turystom historię budowy pomnika oraz zwycięskiego boju o Białystok w dniu 22 sierpnia 1920 r.

Na tablicy, obok krótkiej historii boju zostały umieszczone mapy obrazujące przebieg działań militarnych na terenie Białegostoku, fotografie odznak formacji walczących o miasto i ich wyprawy, zdjęcia dwóch przedwojennych pomników poświęconych 1. Pułkowi Piechoty Legionów, a także portret poległego wówczas kapitana Józefa Marjańskiego.

Tablicę wraz z jej montażem za kwotę blisko 2000 zł sporządziła białostocka firma reklamowa Ar Produkt S.C.

IMG_4798IMG_4799
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 20.07.2010, 12:47