Białystok drugi w rankingu Rzeczpospolitej
Data umieszczenia piątek 23 lipca 2010 07.58

Już po raz 12 kapituła Rankingu Samorządów organizowanego przez "Rzeczpospolitą" przyznała wyróżnienia polskim samorządom dbającym o rozwój oraz poprawę jakości życia społeczeństwa. W kategorii "Europejski samorząd" wśród miast na prawach powiatów wysokie 2 miejsce uzyskał Białystok. Dyplom na ręce zastępcy prezydenta Adama Polińskiego wręczył we wtorek 20 lipca Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek. Białystok zawdzięcza wysoką lokatę bardzo dobrze wykorzystywanym funduszom strukturalnym.

Przy ocenie kapituła rankingu brała pod uwagę m.in. wyniki finansowe samorządów, umiejętność pozyskiwania i efektywnego wydatkowania funduszy unijnych, sprawność zarządzania, a także jakość życia mieszkańców. Po raz trzeci kapituła wyróżniła też najbardziej innowacyjne samorządy tzn. takie, które w pracy wykorzystują nowoczesne techniki. Prace samorządów analizowano m.in. na podstawie danych finansowych z lat 2006-2009, pochodzących z resortu finansów.

Kategorie Aktualności
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 23.07.2010, 08:00