Pozytywne Wibracje – nieziemska muzyka, dzień drugi
Data umieszczenia niedziela 25 lipca 2010 13.44

Drugi dzień Pozytywnych Wibracji w Białymstoku obfitował w muzykę na światowym poziomie. Każda minuta spędzona na placu przed Pałacem Branickich pozostanie na długo w pamięci słuchaczy.

Już pierwszego dnia entuzjazm widzów sięgał zenitu. Dla drugiego w skali 1 – 10 zabrakło odpowiedniej oceny. To był dzień pełen najpozytywniejszych wibracji! Słowa nie są w stanie oddać tego, czego doświadczano w każdej sekundzie występów. Atmosfera zgromadzonej widowni, w połączeniu ze świetnym kontaktem, zbudowanym za pomocą dźwięku… Warto było tam być.

Grupa FOX, Natalia Lubrano i Tomasz Organek pokazali, że nawet występując pierwszemu można poruszyć tłumy do kołysania się, a nawet czegoś więcej. Ich występ był pigułką tego, w jakim kierunku ewoluują najlepsze brzmienia tego rodzaju muzyki.

Niesamowity kontakt z publicznością miała białostoczanka Monika Dryl. To ona stworzyła nić, jakże silną, którą kolejne występujące gwiazdy umiejętnie wzmacniały. Na samym początku jej występu zaczął padać deszcz, zgodnie z zapowiedziami meteorologicznymi, wtedy nasza rodaczka wcieliła się w rolę indiańskiej szamanki i swoją piosenką próbowała odgonić chmury. I... pełen sukces! Pałac Branickich stał się epicentrum pozytywnych wibracji, które nawet pogodę potrafiły nastroić pozytywnie. Głos Moniki przyciągał tłumy słuchaczy, które coraz dokładniej zapełniały plac.

Gabin, występujący jako trzeci, to już eksplozja muzyki. Występ można przyrównać do wybuchu bomby atomowej, albo żarówki 100 WATT-owej, do której zlatują się ćmy (ludzie). Przyciąganie było tak silne, że szybko na placu zabrakło miejsca! Cały tłum, skacząc, tańcząc, wprowadził mury pałacu w pozytywne wibracje, które miasto z pewnością odczuło. Pomimo przygody z bagażem, dzięki tak znanej chęci niesienia pomocy i gościnności białostoczan występ można zaliczyć do najlepszych, jakie dała ta grupa. Publiczność była oczarowana ich popisem. Wielokulturowość zespołu świetnie wpasowała się w Białystok i jego tradycje ceniące różnorodność.

The Brand New Heavies. Mieszanka funk, soul, acid jazz, której najzagorzalsi fani zespołu doświadczają od wielu lat, zagościła w Białymstoku tej nocy. Jak na gwiazdy światowego formatu przystało, pokazali całą paletę swoich talentów. A mają ich bardzo wiele. Publiczność zarówno na placu przed pałacem, jak i zgromadzona poza murami za pomocą muzyki została wprowadzona w euforię, graniczącą z radosnym obłędem. Zabawa nie znała granic!

Funkstar De Luxe, występujący jako ostatni, z całą pewnością do ostatnich muzycznie nie należą. Martin Ottesen stworzył niepowtarzalny, nieziemski klimat. Można by pomyśleć, że ludzie po tylu godzinach byli już zmęczeni – nic bardziej mylnego! Gwiazda przekazała tyle pozytywnej energii, że każdy, wychodząc późną nocą z placu, był swoistego rodzaju baterią, która jeszcze przez długi czas będzie promieniować tą pozytywną energią.

Podsumowując Pozytywne Wibracje, wystarczy jedno słowo: SUKCES. Takiego wydarzenia muzycznego naszemu miastu może zazdrościć cała Polska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu inicjatywy. Pozytywne wibracje długo czuć będzie w Białymstoku.

Akil Dasan Us3 Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivIncognito na Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivMika Urbaniak, POzytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivPoluzjanci Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivPozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto Kolektiv (2)Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivPozytywne Wibracje Festival występ Poluzjantów fot. Music Foto KolektivPubliczność na Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivUs3 na Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto KolektivWitek Łukaszewski, Fortepian Szopena Pozytywne Wibracje Festival fot. Music Foto Kolektiv
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 26.07.2010, 08:18
Związane tematycznie