Białostockie organizacje z wizytą studyjną w Kownie na Litwie
Data umieszczenia wtorek 27 lipca 2010 12.43

21 i 22 lipca tego roku 35-osobowa delegacja złożona z przedstawicieli białostockich organizacji pozarządowych i Zespołu Konsultacyjnego Organizacji Pozarządowych wraz z pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi wyjechała na wizytę studyjną do Kowna – miasta partnerskiego Białegostoku. Spotkanie miało służyć wymianie doświadczeń dotyczących rozwiązań w zakresie współpracy między samorządem miejskim a trzecim sektorem w Białymstoku i w Kownie oraz nawiązaniu indywidualnych kontaktów między organizacjami. Białostoczanie poznali kowieńskie organizacje pozarządowe działające w szczególności w zakresie pomocy społecznej, na rzecz młodzieży, organizacje o charakterze wspólnot lokalnych, tzw. „community centers”, a także strukturę samorządu poprzez poznanie zakresu kompetencji starostw, które w odróżnieniu od systemu polskiego stanowią część samorządu miejskiego. Organizacje litewskie otrzymały zaproszenie na przyjazd do Białegostoku w październiku br.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych pt.: „Współpraca organizacji pozarządowych z miast partnerskich Białystok i Kowno” , który jest częścią programu Partnerstwa Transgranicznego realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne przy wsparciu udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Korea1 133Korea1 133Korea1 142Korea1 172Korea1 183
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 27.07.2010, 12:47