Nagrody Prezydenta
Utworzony przez: Piotr Szpakowski 26.11.2009, 10:41

Nagroda  Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku:
Przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury – przyznawana jest twórcom i animatorom życia kulturalnego, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do wzbogacenia życia kulturalnego Białegostoku, poszerzenia oferty kulturalnej oraz do promocji miasta w kraju i za granicą. Ustanowiona została w 1993 r. i jest przyznawana w równorzędnych kategoriach:

artystycznej - za dokonania twórcze w następujących dziedzinach sztuki: film; fotografika; muzyka; plastyka; taniec; teatr
organizatorskiej - za pomysły  i organizację wydarzeń kulturalnych w mieście.
ochrony dziedzictwa - za działania na rzecz ochrony, popularyzacji i dokumentowania  zabytków miasta oraz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

Nagroda  Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego
Nagroda Literacka – za najlepszą książkę roku – przyznawana jest twórcom, którzy są związani ze środowiskiem literackim Białegostoku lub też się tu urodzili czy zamieszkują albo których twórczość wykazuje związki z miastem i regionem. Nagroda przyznawana jest autorom najlepszych  książek, spośród wszystkich. Nagroda została ustanowiona w 1991 r.

Nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej Białegostoku dla Nauczycieli – Animatorów Kultury

Nagroda  przyznawana jest nauczycielom – animatorom życia kulturalnego, którzy działając w jednostkach oświatowych na terenie Białegostoku, wzbogacają ofertę kulturalną miasta. Nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej przyznawana jest w dwóch kategoriach: nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów oraz nauczycieli szkół ogólnokształcących, zawodowych i artystycznych. Nagroda została ustanowiona w 1997 r.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 18.12.2009, 15:54