Informacja Turystyczna

Informacja ogólna

herb miasta logo miasta

Białystok

Białystok - największe miasto północno-wschodniej Polski i stolica województwa podlaskiego.

Najważniejsze miasto regionu. Drugie pod względem gęstości zaludnienia, 11. pod względem liczby ludności i 13. pod względem powierzchni.

Położenie na granicy z Białorusią, Litwą i Rosją daje doskonałe warunki do rozwoju gospodarczego i kulturalnego. Białystok od wieków jest miejscem gdzie spotyka się wiele kultur, wyznań i narodowości.

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Punkt Informacji Turystycznej, Szkolne Schronisko Młodzieżowe oraz regionalny oddział PTTK to instytucje obsługujące turystów odwiedzających region.

Białystok posiada bogatą bazę hotelową o zróżnicowanym standardzie.

Słowa kluczowe:informacja turystyczna
Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 04.08.2010, 14:10