A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Stolica tańca
Utworzony przez: Dariusz Korolczuk 20.01.2010, 12:07

 

"Polska stolica tańca", "Polski Broadway" - od kilku lat Białystok skutecznie pracuje na te tytuły. Ośmioro finalistów popularnego programu YOU CAN DANCE i dwóch tancerzy prezentujących się w programie MAM TALENT sprawiło, że na Białystok zwróciły się oczy wszystkich miłośników nowoczesnego tańca.


W naszym mieście odbywają się regularnie prestiżowe festiwale i konkursy taneczne - Festiwal Kalejdoskop, Hip Hop Groove Festival, Międzynarodowy Festiwal Tańca Złote Pantofelki i Over The Top co roku przyciągają do miasta światową elitę tańca.

 

Miasto włącza sie w promocję tej aktywności. Imprezom nieodmiennie towarzyszy charakterystyczne logo Wschodzącego Białegostoku.

 

W 2010 roku Miasto Białystok stało się mecenasem sztuki - sfinansowało spektakl "Metropolish" - widowiskowe telesocjostory w reżyserii Jarosława Stańka, z udziałem kilkudziesięciu (nie tylko białostockich) tancerzy.

 

Największym marzeniem całej ludzkości, bez względu na rasę i pochodzenie powinno być ocalenie podstawowych wartości współczesnego świata, takich jak równość, wolność i pokój.”
Fragment spektaklu „Metropolish”
.

 

Opowiedziana tańcem i muzyką historia ludzi, którzy przebudzili się na obcej ziemi - po zagładzie starego świata. Zagubieni, samotni, przerażeni, starają się przystosować do nowego otoczenia. Każdy znajduje dla siebie jakąś rolę w nowym społeczeństwie. Szybko tworzy się nowa hierarchia. Z bezkształtnej masy poddanych wyłania się jeden bohater, który chce podjąć walkę z systemem. Niestety, nawet nie podejrzewa, że jest tylko częścią tej gry, w której zawsze wygrywają ci, którzy ją wymyślili...

 

 

 

 

Słowa kluczowe:taniec
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 27.10.2010, 12:09
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość