A A A Przełącz na wysoki kontrast
Teatr K3

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku za całokształt dotychczasowej działalności

 

Teatr K3

 

Teatr K3 swym mottem uczynił słowa Goethego: "Cokolwiek możesz uczynić lub wyobrazić sobie, rozpocznij to; śmiałość ma w sobie piękno, magię i moc"

 
Teatr K3 za swój oficjalny początek uważa premierę spektaklu „…etcetera…” w kwietniu 2004 roku. Teatr utworzyły Marta Rau, absolwentka wydziału reżyserii Akademii Sztuk Pięknych w Pradze (nauczyciel akademicki na białostockim Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie), Ewa Mojsak i Sława Tarkowska (absolwentki białostockiego fakultetu lalkarskiego). W roku 2006 Sławę Tarkowską zastąpiłą Dorota Grabek.


Teatr niezależny, oparty na formie plastycznej, używaniu przedmiotów, komponowaniu obrazów, odwołujący się też do tradycyjnego teatru lalkowego. Człowiek w spektaklach pojawia się tylko w tle jako animator. Doskonałe niekiedy wykorzystanie technik teatru lalkowego sprawia, że lalki, tchnięte duchem, ożywają. Spektakle Teatru K3, często bez słów, odwołując się do wyobraźni widzów, poruszają sprawy fundamentalne, najtrudniejsze.


Teatr wielokrotnie występował na scenach w Polsce, a także w Pradze, Berlinie, Warnie, a w 2008 roku na jednym z największych na świecie festiwali teatralnych „Fringe” w Edynburgu. Za swój autorski spektakl „…etcetera…” nie tylko otrzymał znakomite, pięciogwiazdkowe recenzje, ale też został wyróżniony nominacją do nagrody głównej- Total Theatre Award.
Od 2006 roku członkowie teatru współpracują ze Stowarzyszeniem „Jeden Świat” prowadząc zajęcia warsztatowe z dziećmi z zespołem Downa oraz niewidomymi, czego efektem były spektakle grane z wielkim sukcesem („Jak ptaki”, „Niewidzialni”).


Ważniejsze spektakle: „Wypominki”, „Krwawe Gody”, „Jak ptaki”, „Niewidzialni”, „…etcetera…”, „Pobłąkanie”.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 18.12.2009, 16:02
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Laureaci