Zespół spektaklu Parady BTL

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku za stworzenie spektaklu uznanego za wydarzenie teatralne

Nagradzając zespół "za stworzenie spektaklu uznanego za wydarzenie teatralne", poruszamy się w kategorii czysto artystycznej i bardzo dobrze, bo białostockie "Parady" Jana Potockiego zauważono nie tylko w Białymstoku. Na IV Konkursie Teatrów Ogródkowych spektakl zdobył nagrodę gółwną zespołową i nagrodę za scenografię; na Ogólnopolskich Konfrontacjach Klasyka Polska nagrodę główną za reżyserię, scenografię i aktorstwo zespołu; na XXXI Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie nagrodę promocyjną, nagrodę tamtejszego ośrodka TV i drugą nagrodę w plebiscycie publiczności; na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym ZDARZENIA w Kłodzku- nagrodzono Wiesława Czołpińskiego za stworzenie szczególnego typu bohatera scenicznego, którego typ i charakter wynikają z łączenia gry aktora i lalki.

W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak po prostu przedstawić twórców obsypanego gradem nagród spektaklu.

Reżyser- Wiesław Czołpiński, scenograf- Rajmund Strzelecki, muzyka- Andrzej Kurylewicz, teksty piosenek- Jarosław Gmitrzuk. W "paradach" występują: Sylwia Janowicz- Dobrowolska, Maria Rogowska i Iwona Szczęsna (wszystkie trzy Zerzabella) i Paweł Aigner (Gil, Doktor), Wiesław Czołpiński (Kasander), Mirosław Wieński (Leander).

Tekst: Andrzej Koziara

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 20.12.2009, 23:38