Karolina Maria Garbacik

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku za promocję tańca w Białymstoku, organizację Hip Hop Groove Festival oraz Prezentacji i Warsztatów Tanecznych Kalejdoskop w Białymstoku

Karolina Maria Garbacik

Od lat związana z popularyzacją tańca w Białymstoku. Wieloletni pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, gdzie wyedukowała wiele grup tańca w stylach hip hop, funky i taniec współczesny. Od prawie dekady kierownik artystyczny, instruktor i choreograf wielokrotnie nagradzanych zespołów: Teatr Tańca Projekt, Grupa Przejściowa i Progres.

Jako choreograf zrealizowała kilkanaście spektakli tanecznych i około 50 krótkich form. Za spektakle i choreografie otrzymała ponad 30 nagród podczas festiwali i przeglądów tanecznych i teatralnych, m.in. na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie, Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego PolemiQi w Warszawie, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Tanecznej w Skierniewicach.

Karolina Garbacik jest twórcą, kierownikiem artystycznym i instruktorem Studia Działań Kreatywnych DanceOFFnia, zaprojektowanego, by stać się miejscem do pracy, odpoczynku i swobodnego tworzenia. DanceOFFnia to przestrzeń do spotkań nie tylko tancerzy, ale wszystkich pasjonatów, którzy pragną tworzyć, uczyć się, poznać innych ludzi. Przede wszystkim jednak DanceOFFnia to szkoła tańca oferująca zajęcia w takich technikach jak: balet, taniec współczesny, jazz dance, break dance, hip hop, locking i inne.

Karolina Garbacik jest też twórcą i koordynatorem dwóch ważnych imprez tanecznych w Białymstoku: Prezentacji i Warsztatów Tanecznych „Kalejdoskop” (od roku 2001) oraz Hip Hop Groove Festival (od 2008 roku). Oba festiwale cieszą się dużym zainteresowaniem. Są to kilkudniowe otwarte warsztaty taneczne z zaproszonymi gośćmi połączone z prezentacjami ich spektakli tanecznych. Umożliwiają tancerzom i widzom spotkania na najwyższym poziomie z czołowymi tancerzami w Polsce oraz ich technikami.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 20.12.2009, 23:43
Laureaci