Białostocki Ośrodek Kultury

Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie upowszechniania kultury za pomysły o organizację wydarzeń kulturalnych w mieście

Białostocki Ośrodek Kultury

Białostocki Ośrodek Kultury jest miejską instytucją kultury utworzoną w lipcu 1975 roku z Dzielnicowego Domu Kultury. Do 1995 roku działał jako Miejski Dom Kultury.

Celem działania Ośrodka jest organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej w zakresie upowszechniania kultury na terenie Miasta poprzez działania skierowane na rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz promocję działań kulturalnych.

Białostocki Ośrodek Kultury jest organizatorem licznych imprez artystycznych i rozrywkowych: spektakli, koncertów, festiwali, wystaw, odczytów, spotkań w obiektach własnych oraz na terenie miasta. Instytucja współpracuje z amatorskim ruchem artystycznym, twórcami nieprofesjonalnymi, klubami osiedlowymi, zespołami artystycznymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność kulturalną; współpracuje ze stowarzyszeniami, towarzystwami i organizacjami społecznymi przy realizacji przedsięwzięć kulturalnych.

Dyrektor: Grażyna Dworakowska (na zdjęciu)

Imprezy cykliczne: Dni Miasta Białegostoku, Dni Sztuki Współczesnej, Jesień z bluesem, Zaduszki bluesowe, cykl spotkań "Ciekawi świata", "Jazz deptak", Koncerty w ogrodach, Wernisaże w Małej Galerii BOK.

Działalność kinowa: organizacja akcji promujących kulturę filmową: m.in. imprezy filmowe organizowane w kawiarni FAMA: Underground.pl - Festiwal Kultury Niezależnej, Euroshorts - Europejski Festiwal Filmu i Reklamy, CINEMA OFF - prezentacje kina niezależnego, comiesięczne pokazy kina offowego - "Szorty w Białymstoku" , przeglądy i dyskusje w ramach DKF "GAG", pokazy kina niemego z muzyką na żywo, pokazy undergroundowych teledysków wytwórni WARP, przeglądy filmów dokumentalnych. BOK jest również organizatorem akcji "Filmowe Podlasie atakuje", podczas której projekty kina niezależnego, powstającego w naszym regionie, są prezentowane w kraju (m.in. Sopot, Kraków, Lublin, Warszawa) i za granicą (Niemcy - Marburg, Czechy, Białoruś, Łotwa).

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 20.12.2009, 23:41
Laureaci