A A A Przełącz na wysoki kontrast
Stanisława Krasowska

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie upowszechniania kultury za organizację i prowadzenie „Salonu Niezależnych”

 

Stanisława Krasowska

 

Nagrodę Prezydenta przyniósł jej „Salon Niezależnych”. Etatowa pracownica Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury wymyśliła imprezę w 1990 roku, a więc w czas politycznej gorączki. Rzecz polegała na tym, iż w „Salonie” spotykali się politycy różnych opcji i działacze partyjni. Dowodząc swych racji mieli dyskutować między sobą i z publicznością. Proste.

 

Tyle tylko, że takiej ilości premierów, ministrów, posłów, senatorów i sekretarzy stanu z kancelarii prezydenta mógłby Krasowskiej pozazdrościć każdy salon. Jak udało się zwabić w jedno miejsce liderów partii na co dzień skaczących sobie do oczu, reprezentację biznesu i działaczy związkowych, libertynów i księży, feministki, monetarystów, czerwonych, zielonych, pomarańczowych… pozostaje tajemnicą organizatorki „Salonu”. Musiała chyba bardzo wierzyć, że hasło „Różnić się pięknie” to nie tylko hasło.

 

Rzecz jasna, że z permanentnego stykania przeciwności i tworzenia tak nieprawdopodobnych par jak Oleksy-Najder czy Cimoszewicz- Putra musiała wynikać nie tylko „konstruktywna wymiana zdań”, ale również ożywcze iskrzenie.

Przez pięć lat „Salon” cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, przez pięć politycznych sezonów nigdy Krasowskiej nie zabrakło pomysłu na wydarzenie.

 

Tekst: Andrzej Koziara

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 20.12.2009, 23:40
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Laureaci