Katarzyna Zabłocka

Informacje o stypendystce:

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Sztuk Pięknych.Członek i współzałożyciel grupy artystycznej N@PŁOCIE. Grupa istnieje od 1999 r.

Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego (2005 r.).

Zrealizowane wystawy, m.in.:

2003- Międzynarodowa akcja CRISS_CROSS -Centrum Broumow Czechy;

2005- Wystawa – stypendialna: ,,RYBI ŚPIEW’’ GALERIA SPODKI –BIAŁSTOK;

2006- Akcja grupowa ,,Przebudzenie’’ XI DNI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BIAŁYSTOK;

2007- ,,8 MARCA, KOBIETY O KOBIETACH'' GALERIA SPODKI –BIAŁYSTOK;

Współorganizator i pomysłodawca wystaw i akcji plastycznych dla młodzieży w przestrzeni miejskiej, m.in.:

2006 - akcja uliczna ,,FOTOREAKCJA’’ Białystok /dla programu ,,Reakcja’’ program 1 TVP/;

2007 - Organizacja pleneru fotograficznego ,,GRANICA’’ Bydgoszcz- Białystok- Supraśl;

2008 - Wystawa poplenerowa ,, GRANICA’’ Bydgoszcz- Białystok- Supraśl;

2008 - Plener fotograficzno – filmowy, wystawa poplenerowa MALBORK;

2008 – Przegląd młodej polskiej fotografii SZKLARNIA – Bydgoszcz;

2008-2009- Akcja ,,KINOOFFICYNA’’- całoroczny cykl spotkań ze sztuką filmową;

2006-2009- Współorganizator Ogólnopolskiego Przeglądu i Konkursu Małych Form Filmowych Dzieci i Młodzieży DIGITALIA.

PROGRAM STYPENDIUM:

,,Spełniamy marzenia – akcja fotograficzna w przestrzeni miejskiej Białegostoku’’

Akcja ma charakter zabawy i konfrontacji poprzez sztukę. Głównym założeniem projektu jest analiza kondycji naszych marzeń oraz zobrazowanie ich w postaci realizacji plastyczno – fotograficznych. Projekt realizowany będzie w 3 etapach:

Etap I

Przeprowadzenie jednodniowej ankiety na ulicach miasta dotyczącej marzeń. Z ankiet zostaną wybrane najciekawsze propozycje do realizacji fotograficzno-plastycznych.

Etap II

Przygotowanie scenografii (płaszczyzny z otworami na twarze) z plastyczną ilustracją marzeń, które zostaną wystawione na Placu przy Rynku Kościuszki. Każdy przechodzień będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w wybranej oprawie plastycznej ilustrującej marzenia, pragnienia i tęsknoty.

Etap III

Przygotowanie wystawy oraz materiału filmowego prezentującego efekty akcji. Na każdego uczestnika projektu będzie czekała do odebrania odbitka fotograficzna z jego wizerunkiem.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:02
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku