A A A Przełącz na wysoki kontrast
Karolina Suchodolska

  Karolina Suchodolska

 

Informacje o stypendystce:

Studentka Akademii Teatralnej im. A.Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, kierunku aktorstwo.
Nagrody za projekty filmowe, m.in.:
- Grand Prix XV Letniej Akademii Filmowej Legnica 2007 r. oraz III miejsce w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Amatorskich "Klatka" Szczecin 2008 r. za film animowany „Dialog”;
- Finalistka XVI Edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE 2007 r. (realizacja filmu „Okno” na podstawie autorskiego scenariusza).
Pozostałe projekty, m.in.:
- Prezentacja małych form teatralnych: „Tajemnica Szyfru Marabuta” i „Sny Marii Dunin” na Międzynarodowym Festiwalu Toffifest w Toruniu oraz na Festiwalu Nauki i Sztuki w Białymstoku -2008 r. ;
- Prezentacja etiudy „Buty” na Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej w Rabce- Zdroju - 2007 r.;

- Liczne nagrody w Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich;
- Udział w spektaklach w Teatrze Poszukiwań w Radomiu (1999- 2001);
- Udział w musicalu „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” Tima Race'a i Andrew Lloyd Webbera, w reż. Wojciecha Kępczyńskiego, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1996-1997).

 

PROGRAM STYPENDIUM:

„Echo” - to film animowany na podstawie autorskiego scenariusza napisanego przez stypendystkę i Darię Piskorz. Film porusza tematykę egzystencji ludzkiej i jej uwarunkowań. Stawia pytania o granicę między wolnością i zniewoleniem, ideą i jej odbiciem. Uwypukla takie cechy życia człowieka jak samotność, zagubienie w zastanej rzeczywistości, powtarzalność losów ludzkich, mimo ich pozornego wewnętrznego zróżnicowania. W filmie wykorzystane będą metody klasycznej animacji lalkowej w połączeniu ze środkami wyrazowymi filmu.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:02
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku