A A A Przełącz na wysoki kontrast
Paulina Skłodowska

Paulina SkłodowskaInformacje o stypendystce:

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydz. Dziennikarstwa oraz studentka Akademii Teatralnej im. A.Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, kierunku aktorstwo.

 

Paulina Skłodowska zadebiutowała w spektaklu „Marat-Sade” w reżyserii Piotra Tomaszuka w teatrze Wierszalin. Ukończyła studium teatralne Hyde Park w Warszawie. Uczestniczyła w wielu warsztatach teatralnych (np. polsko-niemieckie spotkania teatralne Krzyżowa-Berlin 2004 r.) i wokalnych (m.in. warsztaty wokalne z Grażyną Łobaszewską, Łazy 2005 r.).

 

 

PROGRAM STYPENDIUM:

Projekt teatralny pn. „Semper Fidelis” przewiduje realizację spektaklu inspirowanego życiem Joanny D’arc, przywołującego zmagania człowieka, który nieustannie staje w sporze między racją serca, a racją rozumu. Scenariusz napisany jest na podstawie adaptacji cytatów z tekstów klasycznych Szekspira, G.B.Shawa i F.Schillera.

„Semper Fidelis” to monodram opierający się na metamorfozach postaci i przestrzeni poprzez impresje wokalne.

Projekt będzie realizowany jednocześnie w języku polskim i angielskim, aby umożliwić późniejszą prezentację na festiwalach w Polsce i za granicą.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:02
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku