Katarzyna Mikiewicz

Informacje o stypendystce:

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku. Utalentowana i aktywna scenicznie aktorka, znana Białostoczanom z ról w takich spektaklach jak:
- „Czarownice z Salem”, reż. Piotr Dąbrowski
- „Untill Doomsday - ballada o latającycm Holendrze”, reż. Michael Vol.
- „Opera za 3 grosze”, reż. Piotr Tomaszuk
Występowała ze spektaklami „Ona”(własnej reżyserii), „Żywoty Świętych, w reż Bohdana Głuszczaka i „Untill Doomsday- ballada o latającycm Holendrze” na festiwalach w Polsce (Lublin, Szczecin, Warszawa, Wrocław) i za granicą (Czechy, Słowacja, Austria, Włochy, Niemcy, Francja).
Pracowała w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, a potem w Trebnitz (Niemcy), gdzie prowadziła międzynarodowe warsztaty. Obecnie kontynuuje swoją karierę aktorską w Białymstoku.

PROGRAM STYPENDIUM:

Realizacja spektaklu „Wiwisekcja” Mirona Białoszewskiego, reż. Jacek Malinowski. Premiera odbyła się w styczniu 2008. Spektakl był wielokrotnie wystawiany na scenie Teatru Dramatycznego, zebrał bardzo dobre recenzje. Ponadto był prezentowany na festiwalach w kraju i za granicą, gdzie promował "silną i stale rozwijającą się" białostocką scenę teatralną.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:03
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku