Anna Maria Przydworska

Informacje o stypendystce:
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Akademii Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Podyplomowego Studium Teorii Muzyki AM im. F. Chopina w Warszawie.
Jej utwory wykonywane były na koncertach w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie i w Białymstoku, m.in. w ramach cyklu Letnie Divertimento organizowanego przez Operę i Filharmonię Podlaską, cyklu Koncertów Organowych Młodych Muzyków „Oktawa Bożego Ciała” w Kościele Świętego Rocha w Białymstoku, w białostockim Ratuszu, na Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki, Festiwalu DO-RE-MI w Łodzi, koncertach dla Uniwersytetu III Wieku oraz wykorzystane w programie telewizyjnym "O domu i muzyce Beaty Hyży-Czołpińskiej" z cyklu "Znane i nieznane".
Stypendystka brała udział w wielu kursach, warsztatach i seminariach dotyczących zagadnień związanych z dydaktyką. Jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.
Laureatka Stypendium młodym twórcom Prezydenta Miasta Białegostoku w 2007 r. W ramach stypendium, w listopadzie 2007 r. odbył się jej pierwszy koncert autorski w Sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

PROGRAM STYPENDIUM:

Skomponowanie utworu kameralnego zainspirowanego tekstem w języku esperanto z jego wykonaniem.

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:03
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku