Jędrzej Wojnar

Jędrzej WojnarInformacje o stypendyście:
Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Socjologii.
Pisze o sobie: „Fotograf. Białostoczanin od urodzenia, wychowany i nadal mieszkający na osiedlu Przydworcowym, absolwent wydziału socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Laureat kilku konkursów, uczestnik niektórych wystaw. Zapalony rowerzysta.”
Zrealizowane projekty i wystawy:
2003- Stare pocztówki- próba rekonstrukcji nastroju Białegostoku z lat osiemdziesiątych;
2005- Paris cykl fotografii pokazujących podziemia stolicy Francji;
2005/2006- Ukraina- dokumentacja podróży po południowej i zachodniej Ukrainie;
2006- Varma Veche- reportaż z festiwalu rockowego;
2006- udział w konkursie „Oblicza Ludzi 2006” oraz wystawie pokonkursowej;
03.2007- udział w wystawie pokonkursowej V Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Kochać Człowieka” w Oświęcimiu;
2008- Galeria internetowa: www.jedrzejwojnar.com

PROGRAM STYPENDIUM:

Projekt pn. „BRAMA” obejmuje wykonanie dokumentacji fotograficznej obszaru dzielnicy Piaski, stanowiącej unikalny w skali krajowej relikt przedwojennej przeszłości Białegostoku. Założeniem projektu jest wykonanie portretu socjologicznego tej części Białegostoku, będącej "niemal wiejską enklawą w środku miasta, małą ojczyzną zatopioną w zieleni".

Efekty projektu dostępne są na stronie www.brama.bialystok.pl

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:04
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku