Andrzej Górski

Informacje o stypendyście:
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej.
• Uczestnik wielu projektów i wystaw fotograficznych, m.in.: Dwa Miasta: Supraśl-Cambridge – prezentacja slajdów; Białystok – jeden dzień; wystawa zbiorowa Studentów Instytutu Twórczej Fotografii w Ostravie; wystawa „Światło ze Wschodu” prezentowana w Galerii Arsenał w Białymstoku, wystawy w Galerii 113 w Białymstoku; wystawy zbiorowe – www.photodocument.pl w Katowicach i Poznaniu,
• Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Moskwie i w Paryżu, III Biennale Fotografii /Niecodzienność/ w Poznaniu oraz Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej w Warszawie;
Zdobyte nagrody:
• II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym;
• III nagroda w kategorii „Życie codzienne” w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej;
• I nagroda w kategorii „Świat, w którym żyjemy” oraz III nagroda w kategorii „Życie codzienne” w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej.

PROGRAM STYPENDIUM:

Projekt fotograficzny „Sny Białostoczan” (zestaw portretów).
Projekt fotograficzny „Sny Białostoczan” bazował na dokumencie inscenizowanym. Polegał na stworzeniu quasi – teatralnej sytuacji, w której portretowany odtwarza sytuacje związane z własnymi zainteresowaniami czy marzeniami lub epizody z własnej biografii. Inscenizacja obejmuje zbudowanie scenografii lub oświetlenie zastanej sytuacji w sposób, który podkreśla niezwykłość sytuacji, w której znajduje się portretowany. Projekt „Sny Białostoczan” tworzy taką interpretację współczesnego Białostoczanina, która podkreśla indywidualność mieszkańców miasta.
Efekty działań można oglądać na stronie internetowej: http://www.snybialostoczan.pl

Ostatnia modyfikacja: Piotr Szpakowski 21.12.2009, 00:05
Młodzi twórcy - stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku