A A A Change to contrast
Send to friend Print site
2009 scholarship holders
Created by:Karol Lech 03.12.2009, 13:09

Altogether 364 contestants, including 17 contestants awarded Olympic Scholarships, were awarded Sports Scholarships by the Mayor of Białystok in the first and second half of the present year as a means of recognition of their sports achievements. The total amount of 1.200.000PLN was allocated for

Scholarship holders in the second half of 2009 (monthly amounts):

1) team sports:

Dzielnicowe Towarzystwo Sportowe HELIOS:

1. Bartosz Łuckiewicz – futsal 600 PLN.
2. Mariusz Wiszowaty - futsal 600 PLN.
3. Adrian Pogorzelski - futsal 600 PLN.
4. Karol Domalewski - futsal 600 PLN.
5. Marcin Dzierżko - futsal 600 PLN.
6. Marcin Bochenek - futsal 600 PLN.
7. Norbert Jendruczek - futsal 600 PLN.
8. Mariusz Tymiński - futsal 600 PLN.

UKS „Hubal” Białystok:

1. Julita Grzegorzewska – badminton 1000 PLN.
2. Mateusz Dubowski - badminton 1000 PLN.
3. Urszula Onichimiuk - badminton 1000 PLN.
4. Michał Rogalski - badminton 1000 PLN.
5. Ewa Piotrowska – badminton 1000 PLN.
6. Edyta Tarasewicz – badminton 1000 PLN.
7. Ewa Jarocka – badminton 1000 PLN.
8. Michał Śmiłowski – badminton 400 PLN.
9. Konrad Baranowski – badminton 400 PLN.
10. Bartosz Klimowicz – badminton 400 PLN.

MOKS „Słoneczny Stok”:

1. Marcin Rafał Jarkowski – table tennis – I league 700 PLN.
2. Sławomir Cylwik – table tennis – I league 700 PLN.
3. Bogusław Cylwik – table tennis – I league 700 PLN.
4. Piotr Zdzienicki – table tennis – I league 700 PLN.
5. Kamil Puchalski – table tennis (1st position at Polish Youth Olympic Days) 350 PLN
6. Krzysztof Gieniusz - futsal 700 PLN.
7. Michał Tchórznicki - futsal 700 PLN.
8. Krzysztof Kożuszkiewicz - futsal 700 PLN.
9. Michał Osypiuk - futsal 700 PLN.
10. Karol Szczawiński– futsal 700 PLN.
11. Błażej Okuła– futsal 700 PLN.
12. Kamil Stoczko– futsal 700 PLN.
13. Adrian Citko– futsal 700 PLN.
14. Przemysław Borsuk – handball 500 PLN.
15. Marcin Kobus – handball 500 PLN.
16. Grzegorz Klepacki – handball 500 PLN.
17. Karol Kosiński – handball 500 PLN.
18. Krzysztof Adrian Kiczkajło – handball 500 PLN.
19. Mateusz Malinowski – handball 500 PLN.
20. Jacek Bobowski – handball 500 PLN.
21. Szczepan Zyskowski – handball 500 PLN.

Pronar-Zeto-Astwa AZS Białystok:

1. Ilona Kamila Gierak – women's volleyball 800 PLN.
2. Joanna Małgorzata Szeszko – women's volleyball 800 PLN.
3. Katarzyna Kalinowska – women's volleyball 800 PLN.
4. Magdalena Feiruz Saad – women's volleyball 800 PLN.

Podlaski Klub Koszykówki „ŻUBRY”:

1. Łukasz Kaczanowski – basketball 650 PLN.
2. Mariusz Rapucha – basketball 650 PLN.
3. Tomasz Kujawa – basketball 650 PLN.
4. Arkadiusz Zabielski – basketball 650 PLN.
5. Adrian Stolarz – basketball 650 PLN.
6. Rafał Kulikowski – basketball 650 PLN.
7. Piotr Brzozowski – basketball 650 PLN.
8. Krzysztof Łotowski – basketball 650 PLN.

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych START:

1. Konrad Andrzejuk – goalball 400 PLN.
2. Tadeusz Buraczewski – goalball 400 PLN.
3. Tomasz Sokół – goalball 400 PLN.
4. Jerzy Wysocki – goalball 400 PLN.
5. Radosław Popławski – goalball 400 PLN.

2) individual sports:

BKS Hetman:

1. Marcin Łęgowski – boxing 1000 PLN.
2. Mirosław Nowosada – boxing 1000 PLN.
3. Krzysztof Zimnoch – boxing 1000 PLN.
4. Robert Świerzbiński – boxing 1000 PLN.
5. Kamil Szeremeta – boxing 1000 PLN.
6. Andrzej Liczik – boxing 1000 PLN.
7. Michał Syrowatka – boxing 1000 PLN.
8. Grzegorz Kiełpiński – boxing 600 PLN.
9. Paweł Juszczyk – boxing 600 PLN.
10. Piotr Sielawa – boxing 600 PLN.
11. Bartosz Kuc – boxing 400 PLN.
12. Krystian Sielawa – boxing 400 PLN.
13. Beata Koroniecka – boxing 400 PLN.

Klub Sportowy "Cristal":

1. Piotr Gudel – boxing 1000 PLN.
2. Maciej Mierzyński – boxing 600 PLN.
3. Łukasz Opiłowski – boxing 400 PLN.
4. Roger Hryniuk – boxing 400 PLN.
5. Adam Bielawski – boxing 400 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „Trzynastka” Białystok:

1. Anna Ciwoniuk – fencing 600 PLN.

Klub Sportowy „Podlasie”:

1. Jacek Roszko– 100m 1000 PLN.
2. Kamila Stepaniuk– high jump 1000 PLN.
3. Krzysztof Krzywosz– shot put 1000 PLN.
4. Martyna Bielawska – high jump 800 PLN.
5. Malwina Sobierajska– hammer throw 600 PLN.
6. Kamil Kryński – 100, 200 m 600 PLN.
7. Robert Wajszczuk – wrestling 600 PLN.
8. Paula Marta Kopciewska – middle distance running 400 PLN.
9. Paulina Mikiewicz – middle distance running 400 PLN.
10. Damian Roszko – middle distance running 400 PLN.
11. Michał Smalec – long distance running 400 PLN.
12. Paula Kozłow – wrestling 400 PLN.
13. Łukasz Opryszczko – wrestling 600 PLN.
14. Maciej Michalczuk – wrestling 600 PLN.
15. Maciej Hasiec – wrestling 600 PLN.
16. Adam Kosmaczewski – wrestling 600 PLN.
17. Dariusz Ryżykow – wrestling 600 PLN.


SKS „Cresovia”:

1. Karol Andrukiewicz – canoeing 400 PLN.
2. Jakub Kardasz – canoeing 400 PLN.

UKS „Dojlidy”:

1. Paweł Skowroński – canoeing 1300 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy Osiedla Bacieczki:

1. Daniel Grabowski – powerlifting 1300 PLN.
2. Adam Citko – powerlifting 650 PLN.
3. Artur Giczan – powerlifting 650 PLN.
4. Andrzej Milanowski – powerlifting 520 PLN.


Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START”:

1. Krzysztof Smorszczewski – shot put 1000 PLN.
2. Artur Rubaszewski – javelin throw 1000 PLN.
3. Anna Raszczuk – discus throw 1000 PLN.
4. Mateusz Woroszył – shot put 1000 PLN.
5. Bogusław Kraszewski – athletics 1000 PLN.
6. Barbara Barszcz – table tennis 1000 PLN.
7. Rafał Czuper – table tennis 1000 PLN.
8. Adam Włoskowski – swimming 1000 PLN.
9. Agnieszka Twerdochlib – swimming 1000 PLN.
10. Anna Omielan – swimming 1000 PLN.
11. Paweł Lewko – swimming 1000 PLN.
12. Kamil Drągowski – swimming 1000 PLN.
13. Paweł Godlewski – athletics 1000 PLN.
14. Paweł Bibułowicz – athletics 1000 PLN.
15. Wojciech Halicki – shot put 600 PLN.
16. Michał Storonowicz – table tennis 600 PLN.
17. Kamil Gołębski – table tennis 600 PLN.
18. Tomasz Juchimowicz – swimming 400 PLN.
19. Jakub Kozłowski – swimming 400 PLN.
20. Jakub Busłowski – swimming 400 PLN.
21. Marcin Łaszkiewicz – swimming 400 PLN.
22. Wojciech Spytkowski – swimming 400 PLN.

Białostocki Klub Oyama Karate:

1. Daniel Kostro – karate 400 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy Tenisa Stołowego „ÓSEMKA”:

1. Kinga Zofia Jabłońska – table tennis 350 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „WYGODA”:

1. Robert Pietrzak – cycling 600 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „TROPS”:

1. Ilona Opalińska – mountain bike orienteering 1000 PLN.
2. Artur Jackiewicz – mountain bike orienteering 600 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „19 BOJARY”:

1. Klaudia Konopko – athletics 400 PLN.
2. Michał Korzeniecki – athletics 400 PLN.

Olympic Scholarship holders:

Klub Sportowy „PODLASIE”:

1. Kamila Stepaniuk – high jump 800 PLN.
2. Krzysztof Krzywosz – shot put 800 PLN. 


Sports Scholarships holders in the first half of 2009:

1) team sports:

UKS „Dojlidy” Białystok:

1. Piotr Marcin Napiórkowski - table tennis 600 PLN.
2. Marcin Czerniawski - table tennis 600 PLN.
3. Filip Młynarski - table tennis 600 PLN.
4. Liu Wej - table tennis 600 PLN.
5. Piotr Anchim - table tennis 360 PLN.
6. Mateusz Czernik - table tennis 360 PLN.
7. Kamil Zdzienicki -table tennis 360 PLN.
8. Dymitriy Pereverzev - table tennis 360 PLN.

UKS „Hubal” Białystok:

1. Mateusz Dubowski – badminton 600 PLN.
2. Ewa Piotrowska - badminton 600 PLN.
3. Edyta Tarasewicz - badminton 600 PLN.
4. Julita Grzegorzewska - badminton 600 PLN.
5. Ewa Jarocka – badminton 600 PLN.
6. Przemysław Jabłoński – badminton 240 PLN.
7. Bartosz Klimowicz – badminton 240 PLN.
8. Michał Śmiłowski – badminton 240 PLN.
9. Konrad Baranowski – badminton 240 PLN.
10. Urszula Onichimiuk – badminton 240 PLN.
11. Michał Rogalski – badminton 240 PLN.

Białostockie Towarzystwo Piłki Siatkowej:

1. Marzena Korol – women's volleyball 290 PLN.
2. Iwona Gosko – women's volleyball 290 PLN.
3. Marta Wójcik – women's volleyball 290 PLN.
4. Małgorzata Właszczuk – women's volleyball 290 PLN.
5. Katarzyna Obacz – women's volleyball 290 PLN.
6. Marta Okruszko – women's volleyball 290 PLN.
7. Anna Korol – women's volleyball 290 PLN.
8. Magdalena Chańko – women's volleyball 290 PLN.

MOKS „Słoneczny Stok”:

1. Marcin Rafał Jarkowski – table tennis – I league 430 PLN.
2. Sławomir Cylwik – table tennis – I league 430 PLN.
3. Daniel Puchalski – table tennis – I league 430 PLN.
4. Piotr Zdzienicki – table tennis – I league 430 PLN.
5. Krzysztof Gieniusz – football - futsal 360 PLN.
6. Michał Tchórznicki – football - futsal 360 PLN.
7. Rafał Muczyński – football - futsal 360 PLN.
8. Michał Osypiuk – football - futsal 360 PLN.
9. Karol Szczawiński – football - futsal 360 PLN.
10. Błażej Okuła – football - futsal 360 PLN.
11. Janusz Miczejko – football - futsal 360 PLN.
12. Adrian Citko – football - futsal 360 PLN.
13. Przemysław Borsuk – handball 290 PLN.
14. Tomasz Zinówko – handball 290 PLN.
15. Krzysztof Derewońko – handball 290 PLN.
16. Karol Kosiński – handball 290 PLN.
17. Ernest Dziekoński – handball 290 PLN.
18. Modest Dziekoński – handball 290 PLN.
19. Jacek Bobowski – handball 290 PLN.
20. Szczepan Zyskowski – handball 290 PLN.

AZS Białystok:

1. Marlena Mieszała – women's volleyball 480 PLN.
2. Katarzyna Walawender – women's volleyball 480 PLN.
3. Ilona Kamila Gierak – women's volleyball 480 PLN.
4. Anna Manikowska – women's volleyball 480 PLN.
5. Joanna Małgorzata Szeszko – women's volleyball 480 PLN.
6. Katarzyna Kalinowska – women's volleyball 480 PLN.
7. Magdalena Feiruz Saad – women's volleyball 480 PLN.
8. Dominika Koczorowska – women's volleyball 480 PLN.

Podlaski Klub Koszykówki „ŻUBRY”:

1. Piotr Jagoda – basketball 380 PLN.
2. Mariusz Rapucha – basketball 380 PLN.
3. Tomasz Kujawa – basketball 380 PLN.
4. Arkadiusz Zabielski – basketball 380 PLN.
5. Andrzej Misiewicz – basketball 380 PLN.
6. Rafał Kulikowski – basketball 380 PLN.
7. Piotr Brzozowski – basketball 380 PLN.
8. Kamil Zakrzewski – basketball 380 PLN.

Drużyna Futbolu Amerykańskiego „LOWLANDERS” Białystok:

1. Damian Kołpak – American football 480 PLN.
2. Michał Maksimowicz – American football 480 PLN.
3. Tomasz Żukowski – American football 480 PLN.

Jagiellonia Białystok S.S.A.:

1. Mariusz Dzienis – football 480 PLN.
2. Mariusz Gogol – football 480 PLN.
3. Michał Fidziukiewicz – football 480 PLN.
4. Dariusz Jarecki – football 480 PLN.
5. Jacek Falkowski – football 480 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „GIMBASKET 15”:

1. Dominik Wieremijewicz – basketball 240 PLN.
2. Wojciech Kruk – basketball 240 PLN.
3. Dawid Kromer – basketball 240 PLN.
4. Przemysław Iwaniuk – basketball 240 PLN.
5. Przemysław Zawadzki – basketball 240 PLN.
6. Tomasz Bondar – basketball 240 PLN.

2) individual sports:

BKS Hetman:

1. Marcin Łęgowski – boxing 800 PLN.
2. Mirosław Nowosada – boxing 600 PLN.
3. Krzysztof Zimnoch – boxing 600 PLN.
4. Paweł Juszczyk – boxing 600 PLN.
5. Robert Świerzbiński – boxing 600 PLN.
6. Kamil Szeremeta – boxing 600 PLN.
7. Andrzej Liczik – boxing 600 PLN.
8. Piotr Sielawa – boxing 360 PLN.
9. Michał Syrowatka – boxing 600 PLN.
10. Bartosz Kuc – boxing 240 PLN.
11. Krystian Sielawa – boxing 240 PLN.
12. Dominika Wysocka – judo 240 PLN.

Kaisho Karate Klub:

1. Agnieszka Olszewska - karate WKF, shotokan 600 PLN.
2. Ariel Supruniuk - karate WKF, shotokan 600 PLN.
3. Bartosz Głowacki - karate WKF, shotokan 240 PLN.
4. Gabriel Klejbuk - karate WKF, shotokan 240 PLN.
5. Karolina Orzeł - karate WKF, shotokan 240 PLN.

MKS „Juvenia”:

1. Agnieszka Olechnicka – short track 600 PLN.
2. Bartosz Konopko – short track 600 PLN.
3. Joanna Adamska – short track 240 PLN.
4. Dariusz Kulesza – short track 600 PLN.
5. Karolina Regucka – short track 600 PLN.
6. Agnieszka Bawerna – short track 600 PLN.
7. Anna Romanowicz – short track 600 PLN.
8. Patrycja Maliszewska – short track 720 PLN.
9. Anna Twarowska – short track 240 PLN.
10. Marcin Makarczuk-Jackowski – short track 600 PLN.
11. Natalia Kozłowska – short track 240 PLN.
12. Łukasz Michalczuk – short track 600 PLN.
13. Jakub Jaworski – short track 600 PLN.
14. Beata Podwysocka – short track 600 PLN.
15. Rafał Piórecki – short track 600 PLN.
16. Paula Bzura – short track 360 PLN.
17. Marcin Bogdan – short track 240 PLN.
18. Jakub Ginter – short track 240 PLN.
19. Krzysztof Piecielski – short track 240 PLN.
20. Dawid Rzemieniecki – short track 240 PLN.
21. Agata Bogdan – short track 240 PLN.
22. Jakub Borowski – short track 240 PLN.
23. Anna Dowgiert – swimming 600 PLN.
24. Piotr Safrończyk – swimming 360 PLN.

Klub Sportowy Cristal:

1. Piotr Gudel – boxing 600 PLN.
2. Maciej Mierzyński – boxing 600 PLN.
3. Katarzyna Zaniewska – boxing 240 PLN.
4. Wojciech Sawicki – boxing 240 PLN.
5. Karolina Bagnowska – boxing 600 PLN.
6. Łukasz Opiłowski – boxing 240 PLN.
7. Dawid Sławiński – boxing 240 PLN.
8. Robert Kotowicz – boxing 240 PLN.
9. Roger Hryniuk – boxing 240 PLN.
10. Patryk Kawrow – boxing 240 PLN.
11. Patryk Ostaszewski – boxing 240 PLN.
12. Kamil Dakowicz – boxing 240 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „Trzynastka” Białystok:

1. Anna Ciwoniuk – fencing 320 PLN.
2. Maja Rakowska – fencing 240 PLN.

Klub Sportowy „Podlasie”:

1. Magdalenia Siemion – lekkoatletyka – athletics – 100m 600 PLN.
2. Jacek Roszko – athletics – 100m 600 PLN.
3. Paulina Siemieniako - athletics – 100m 600 PLN.
4. Kamila Stepaniuk – athletics – high jump 600 PLN.
5. Maciej Hasiec – wrestling freestyle 600 PLN.
6. Michał Smalec – athletics - long distance running 600 PLN.
7. Malwina Sobierajska – athletics – hammer throw 360 PLN.
8. Krzysztof Krzywosz – athletics – shot put 360 PLN.
9. Krystyna Danilczyk-Zabawska – athletics – shot put 600 PLN.
10. Piotr Sulima – 400 m hurdles 240 PLN.
11. Anna Wojtulewicz – endurance running 360 PLN.
12. Łukasz Wilamowski – sprints 240 PLN.
13. Emil Hermanowicz – sprints 240 PLN.
14. Małgorzata Raciborska – discus throw 240 PLN.
15. Krzysztof Szalecki – javelin throw 240 PLN.
16. Aleksandra Zarecka – high jump 360 PLN.
17. Przemysław Lewko – 400 m 240 PLN.
18. Martyna Bielawska – high jump 240 PLN.
19. Karol Sienkiewicz – sprints 240 PLN.
20. Damian Roszko – middle distance running 240 PLN.
21. Mateusz Suchocki – sprints 240 PLN.
22. Łukasz Samełko – sprints 240 PLN.
23. Krzysztof Bandoch – long jump, triple jump 240 PLN.
24. Małgorzata Sadowska – discus throw 240 PLN.
25. Piotr Radziwon – shot put 360 PLN.
26. Łukasz Mróz – high jump 240 PLN.
27. Kamil Kryński – 100, 200m 600 PLN.
28. Damian Zorczykowski – wrestling 240 PLN.
29. Paula Kozłow – wrestling 240 PLN.
30. Robert Wajszczuk – wrestling 600 PLN.
31. Łukasz Piwowarczyk – wrestling 240 PLN.
32. Karol Borowski – wrestling 240 PLN.
33. Dariusz Ryżykow – wrestling 300 PLN.
34. Rafał Borkowski – long jump 240 PLN.

SKS „Cresovia”:

1. Michał Mróz – canoeing 600 PLN.
2. Karol Andrukiewicz – canoeing 240 PLN.
3. Andrzej Charytoniuk – canoeing 360 PLN.
4. Tomasz Mróz – canoeing 360 PLN.
5. Jakub Kardasz – canoeing 240 PLN.
6. Natalia Tchórzewska – canoeing 360 PLN.

UKS „Dojlidy”:

1. Paweł Skowroński – canoeing 720 PLN.

Białostockie Towarzystwo Piłki Siatkowej:

1. Małgorzata Sobolewska – beach volleyball 360 PLN.

Białostockie Towarzystwo Szachowe:

1. Piotr Bobras – chess 360 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „KALIBER”:

1. Jarosław Chyżyński – shooting sports 240 PLN.
2. Anna Motylewska – shooting sports 240 PLN.
3. Magdalena Żak – shooting sports 240 PLN.

Automobilklub Podlaski:

1. Hubert Kalinowski – carting 240 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy Osiedla Bacieczki:

1. Marian Czarkowski – powerlifting 600 PLN.
2. Adam Citko – shooting sports 240 PLN.
3. Robert Milanowski – shooting sports 240 PLN.
4. Andrzej Milanowski – shooting sports 240 PLN.
5. Mateusz Wołowicz – shooting sports 400 PLN.
6. Artur Giczan – shooting sports 600 PLN.
7. Tomasz Zambrzycki – shooting sports 600 PLN.
8. Andrzej Biegański – shooting sports 360 PLN.
9. Daniel Grabowski – shooting sports 600 PLN.

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START”:

1. Krzysztof Smorszczewski – shot put 800 PLN.
2. Artur Rubaszewski – javelin throw 600 PLN.
3. Wojciech Kosowski – shooting sports 600 PLN.
4. Michał Storonowicz – table tennis 600 PLN.
5. Anna Raszczuk – discus throw 600 PLN.
6. Mateusz Woroszył – shot put 600 PLN.
7. Barbara Barszcz – table tennis 600 PLN.
8. Adam Włoskowski – swimming 600 PLN.
9. Agnieszka Twerdochlib – swimming 600 PLN.
10. Anna Omielan – swimming 600 PLN.
11. Paweł Lewko – swimming 240 PLN.
12. Jakub Kozłowski – swimming 600 PLN.
13. Jakub Busłowski – swimming 240 PLN.
14. Wojciech Halicki – shot put 600 PLN.
15. Paweł Godlewski – athletics 600 PLN.
16. Paweł Bibułowicz – athletics 600 PLN.

Białostocki Klub Oyama Karate:

1. Daniel Kostro – karate 240 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy Tenisa Stołowego „ÓSEMKA”:

1. Kinga Zofia Jabłońska – table tennis 240 PLN.

Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU”:

1. Anna Kaczyńska – karate kyokushin 800 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „WYGODA”:

1. Łukasz Milewski – cycling 240 PLN.
2. Robert Pietrzak – cycling 360 PLN.

Klub Sportowy Podlaskie Towarzystwo Szermiercze „JAGIELLOŃCZYK”:

1. Bartosz Ołdyński – fencing 240 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „TROPS”:

1. Iwona Szustkowska – mountain bike orienteering 240 PLN.
2. Artur Jackiewicz – mountain bike orienteering 240 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „19 BOJARY”:

1. Klaudia Konopko – athletics 240 PLN.
2. Michał Korzeniecki – athletics 240 PLN.

Towarzystwo Lotnicze Białystok:

1. Tomasz Kudaszewicz 800 PLN.
2. Maciej Zaczeniuk 800 PLN.


Olympic Scholarship for the whole 2009 was awarded to:


Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START”:

1. Anna Omielan – swimming 500 PLN.
2. Adam Włoskowski – swimming 500 PLN.
3. Krzysztof Smorszczewski – athletics 500 PLN.
4. Agnieszka Twerdochlib – swimming 500 PLN.

Klub Sportowy „CRISTAL”:

1. Maciej Mierzyński – boxing 500 PLN.
2. Piotr Gudel – boxing 500 PLN.

Klub Sportowy „PODLASIE”:

1. Krystyna Danilczyk-Zabawska – shot put 500 PLN.

Międzyszkolny Klub Sportowy ‘JUVENIA”:

1. Agnieszka Bawerna – short track 800 PLN.
2. Patrycja Maliszewska – short track 800 PLN.
3. Karolina Regucka – short track 800 PLN.
4. Anna Romanowicz – short track 800 PLN.
5. Jakub Jaworski – short track 800 PLN.
6. Bartosz Konopko – short track 800 PLN.
7. Dariusz Kulesza – short track 800 PLN.

Uczniowski Klub Sportowy „DOJLIDY”:

1. Paweł Skowroński – canoeing 2200 PLN.
 

Last Modification:Kamil Waligóra 25.08.2010, 10:40
If you have any suggestions, please do not hesitate to contact us
Select category
Description:
User email Confirmation link will be sent via this email More info
captcha
Wpisz kod z obrazka
Send mail