A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Laureaci 2003
Utworzony przez: Karol Lech 04.12.2009, 11:01
 

Nagroda dla najlepszego sportowca: 

 

1. 2.500zł - Krystyna Zabawska (KS „Podlaskie) – zawodniczka lekkiej atletyki –  pchnięcie kulą,
- zdobyła VI miejsce na Mistrzostwach Świata w Paryżu, 
- I miejsce w Lidze Europejskiej, 
- ustanowiła rekord Polski i zdobyła Mistrzostwa Polski seniorek, 
- jest członkinią kadry olimpijskiej „A”.

2. 2.500zł - Krzysztof Smorszczewski (PSSON „START”) – zawodnik sekcji lekkiej atletyki, 
- na Mistrzostwach Polski zdobył trzy złote medale: w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i dyskiem, 
- na Mistrzostwach Europy złoty medal w pchnięciu kulą.

3. 2.000zł - Mariusz Dziembowski (BKS „Hetman”) – pięściarz, 
- złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów (waga kogucia), 
- trzykrotnie zdobywał z zespołem Hetmana tytuły drużynowych mistrzów Polski.

4. 2.000zł - Krystian Zdrojkowski (MKS „Juvenia”) – 
- zajął VIII miejsce w Mistrzostwach Świata w short – tracku w biegu na 1000m, 
- V miejsce w Mistrzostwach Europy w sztafecie na 5000m.
 

Nagroda dla najlepszego trenera:
 


1. 3.000zł - Stanisław Wąsowski, Jan Żyliński – trenerzy boksu, 
- trenerzy BKS „Hetman” - drużynowych Wicemistrzów Polski w boksie, 
- ich dwaj podopieczni zakwalifikowali się do udziału w Olimpiadzie w Atenach w 2004r.

2. 2.000zł - Aleksander Mikłucha – trener short – tracku, 
- jego podopieczni zdobyli 27 medali w Zimowej Olimpiadzie Młodzieży w Short – tracku, 
- 35 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów, 
- 31 medali w Mistrzostwach Polski Open.

3. 2.000zł - Przemysław Zabawski – trener Krystyny Zabawskiej, 
- trener kadry narodowej w pchnięciu kulą, wychował trzech medalistów Polski Juniorów

4. 2.000zł - Witold Mroziewski – trener SSA Jagiellonia Białystok, 
- wraz z zespołem wywalczył w sezonie 2002/03 awans do II ligi, 
- prawdziwą sensacją był awans zespołu do półfinału rozgrywek Pucharu Polski, w swej trenerskiej karierze pracował na szczeblu II ligi z klubami Okocimskiego Brzeska, Caramiki Opoczno i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Nagroda dla najlepszego młodego sportowca:
 


1. 1.000zł - Przemysław Jurkiewicz – zawodnik MKS „Juvenia” 
- XIV miejsce w biegu na 500m na Mistrzostwach Świata Juniorów w Short – Tracku, 
- V miejsce w Mistrzostwach Europy w sztafecie na 5 000m, 
- zdobył 5 złotych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów.

2. 1.000zł - Weronika Kitlas – zawodniczka KS „Podlasie”, 
- zajęła VII miejsce podczas Mistrzostw Europy w biegu na 400m pł, Mistrzyni Polski na tym dystansie, 
- członkini Kadry Olimpijskiej „C”, 
- I miejsce w biegach na 400m i 400m pł podczas Klubowego Pucharu Europy Juniorów.

3. 1.000zł - Karol Sienkiewicz – zawodnik KS „Podlasie”, 
- reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w biegu na 100m dotarł do półfinału i był trzecim Europejczykiem, członek Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów w biegu na 100m.

4. 1.000zł - Piotr Sielawa – pięściarz BKS „Hetman”, 
- Mistrz Polski Juniorów, Mistrzostwach Europy Juniorów w dotarł do ćwierćfinału (V – VIII  miejsce), 
- jest członkiem Kadry Juniorów.

 

Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 31.08.2010, 09:38
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość