A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Laureaci 2004
Utworzony przez: Karol Lech 04.12.2009, 11:39
 

Nagroda dla najlepszego sportowca:


1. 3.500zł - Krystyna Zabawska (Klub Sportowy Podlasie) 
- VI miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w pchnięciu kulą.

2. 3.000zl - Krzysztof Smorszczewski (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób
  Niepełnosprawnych „Start”) - zawodnik sekcji lekkiej atletyki – 
- ustanowił rekord paraolimpijski i świata w pchnięciu kulą (ll,70m) na Igrzyskach   
  Paraolimpijskich w Atenach, 
- ponadto zdobył 2 złote medale w rzucie oszczepem i dyskiem w Mistrzostwach Polski w  
  Szczecinie, 
- srebrny medal w pięcioboju na Mistrzostwach Polski.

3. 2.500zł - Mirosław Nowosada (Białostocki Klub Sportowy Hetman) - boks
- wniosek za całokształt reprezentanta miasta i klubu w rozgrywkach ligowych
  i międzynarodowych w boksie, 
- wielokrotny Mistrz Polski seniorów i juniorów w boksie.

4. 1.500zł - Wojciech Kobeszko (Jagiellonia Białystok S. S.A.) - zawodnik piłki nożnej -
  wychowanek Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego Białystok, 
- strzelec 8 goli w rundzie jesiennej sezonu 2004/2005, przyczynił się do zajęcia wysokiej lokaty  
  w tabeli II ligi piłki nożnej, 
- Wielokrotnie razem z kolegami z drużyny odwiedzał szkoły, Domy Dziecka a także brał udział
  w akcjach charytatywnych.

5. 1.000zł - Paweł Skowroński (UKS Dojlidy) - kajaki 
- l m-ce w Międzynarodowych Regatach Kajakowych w Mediolanie, 
- 4 m-ce w Mistrzostwach Europy w Poznaniu, 
- 7 m-ce w Pucharze Świata w Czechach, 7 m-ce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23  
  w Poznaniu, 
- l m-ce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, 
- 5 m-ce w rankingu na Najpopularniejszego Sportowca Podlasia 2004r.

 

Nagroda dla najlepszego trenera:


1. 3.500zl - Przemysław Zabawski (Klub Sportowy Podlasie) –
  trener Krystyny Zabawskiej oraz Kadry Polski Juniorów w pchnięciu kulą. 
- Jego podopieczny Piotr Radziwon reprezentował Polskę w czwórmeczu Polska -
  Rosja - Niemcy - Hiszpania (I m-ce w pchnięciu kula).

2. 3.000zł - Kazimierz Mocarski (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób
  Niepełnosprawnych „Start”) - trener II klasy lekkoatletyki i rehabilitacji ruchowej. 
- wyszkolił wielu zawodników, którzy zdobywali Mistrzostwo Polski, Europy i
  Świata, 
- trener rekordzisty olimpijskiego i świata Krzysztofa Smorszczewskiego.

3. 2.500zł - Jan Żyliński (Białostocki Klub Sportowy Hetman) - trener boksu I klasy 
- trener drużynowego Mistrza Polski Seniorów w 2004r.

4. 1.500zł - Jerzy Karpiuk (Podlaski Klub Koszykówki Żubry Białystok) - trener I
  klasy koszykówki
- pracę szkoleniową rozpoczął w 1998r. z grupami młodzieżowymi „Instalu" Białystok, szereg 
  sukcesów podopiecznych w różnych miastach Polski, 
- od sezonu 98/99 został pierwszym trenerem II-ligowego zespołu „Instal" zajmując
  3 miejsce w rozgrywkach, 
- od sezonu 2003/2004 prowadzi drużynę „Żubry" Białystok, z którą w 2004r wywalczył awans do  
  II ligi, drużyna obecnie zajmuje czołowe miejsce w lidze.

5. 1.000zł - Władysław Kierdelewicz (Klub Sportowy Podlasie) - zapasy - trener II klasy, 
- corocznie wychowankowie zdobywają medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, 
  Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski Juniorów, są członkami Kadr Narodowych kadetów i  
  juniorów, reprezentują Polskę na arenach międzynarodowych, 
- jest Prezesem Podlaskiego Związku Zapaśniczego, członkiem Zarządu Polskiego Związku 
  Zapaśniczego, Przewodniczącym Komisji ds. Współpracy z Pionami Sportowymi oraz 
  Uczniowskimi Klubami Sportowymi PZZ.

 

Nagroda dla najlepszego młodego sportowca:


1. 1.500zł - Malwina Sobierajska (Klub Sportowy Podlasie) - lekka atletyka
- 7 m-ce na Mistrzostwach Świata Juniorów w rzucie młotem.

2. 1.500zł - Piotr Sielawa (Białostocki Klub Sportowy Hetman) - boks 
- zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w boksie w Szczecinie, 
- 2 m-ce w Indywidualnych Mistrzostwach Seniorów w boksie w Poznaniu, 
- reprezentant Polski w turniejach międzynarodowych juniorów i seniorów.

3. 1.500zł - Kamil Drągowski (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób
  Niepełnosprawnych „Start”) - zawodnik sekcji pływania
- brązowy medal w sztafecie 4 x lOOm zmiennym na Igrzyskach Paraolimpijskich
  w Atenach, 
- 4 srebrne i 2 brązowe medale na Zimowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie, 
- 1 złoty i 4 srebrne medale na Letnich Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim,

4. 1.500zł - Łukasz Kurbat (uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych) -
  zapasy 
- brązowy medalista X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu, 
- zwycięzca Pucharu Polski Kadetów z Radomia.

5. 1.500zl - Patryk Wojszko (Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia) - pływanie 
- zdobył 5 złotych medali na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów.
Słowa kluczowe:laureacinagrody prezydenta
Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 31.08.2010, 11:03
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość