A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Laureaci 2006
Utworzony przez: Karol Lech 04.12.2009, 11:50
 

Nagroda dla Najlepszego Sportowca:


1. 3 250zł. – Paweł Skowroński (UKS „Dojlidy”) – kajakarstwo
- 2 miejsce C-4 500m oraz 4 miejsce C-4 1000m w Mistrzostwach Świata Seniorów Szeged 2006,
- 1 miejsce C-1 1000m, 3 miejsce C-4 500m oraz 4 miejsce C-1 500m w Mistrzostwach Europy U 23 Ateny, 
-  1 miejsce C-1 10000m na Długodystansowych Mistrzostwach Polski Seniorów Ostróda 2006, 
-  2 miejsce C-1 1000m oraz C-1 500m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do 23 lat Bydgoszcz, 
-  członek kadry szkolenia olimpijskiego w kajakarstwie klasycznym.

2. 3 000zł. – Krzysztof Smorszczewski (PSSON ”Start”) – sekcja lekkiej atletyki
- trzy złote medale na Mistrzostwach Polski w Kozienicach (w rzucie oszczepem, dyskiem i w pchnięciu kulą),
- złoty medal w Mistrzostwach Świata w Assen w pchnięciu kulą,
- brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Świata w Bollmas w pchnięciu kulą.

3. 2 500 – Andrzej Liczik (BKS„Hetman”) – boks
- złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów,
- złoty medalista Międzynarodowego Turnieju im. F.Stamma,
- brązowy medalista Mistrzostw Unii Europejskiej,
- 7 miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej na Najlepszego Sportowca Podlasia w 2006r.,
- wicemistrz Polski Turnieju Bokserskiego Grand Prix o Puchar PZB,
- członek Kadry Narodowej Seniorów.

4. 1 500zł. – Krystyna Zabawska (KS „Podlasie”) – sekcja l.a.
- dwukrotna Mistrzyni Polski Seniorek w pchnięciu kulą,
- reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy Geteborg – 9 miejsce,
- członkini Kadry Olimpijskiej – Pekin 2008, klasa Mistrzowska Międzynarodowa.
 
5. 1 000zł. – Kamila Stepaniuk (KS „Podlasie”) – sekcja l.a.
- halowa Mistrzyni Polski i brązowa medalistka Mistrzostw Polski w skoku wzwyż,
- reprezentantka Polski w meczu Niemcy – Polska do lat 23,
- członkini Kadry Narodowej Seniorów, klasa mistrzowska. 
 

 Nagroda dla Najlepszego Trenera:


1. 3 250zł. - Ireneusz Skowroński (UKS „Dojlidy”) – kajakarstwo-kanadyjki
Wniosek o nagrodę za całokształt działalności szkoleniowej
Od wielu lat trener sekcji kajakarskiej najpierw w Klubie „Cresovia”, a następnie w UKS „Dojlidy”, wypromował wielu sportowców, którzy zajmowali czołowe miejsca w zawodach, jego największym sukcesem jako trenera w 2006 roku były osiągnięcia zdobyte przez zawodnika Pawła Skowrońskiego ( wicemistrza w C-4 na 500m oraz 4 miejsce w c-4 na 1000m w Mistrzostwach Świata, mistrza Europy U-23 w C-1 na 1000m oraz 3 miejsce w C-4 na 500m i 4 miejsce C-1 na 10000m w Ostródzie).

2. 3 000zł. - Kazimierz Mocarski (PSSON „Start”) – sekcja lekkiej atletyki
Na stanowisku trenera pracuje od 1971 roku, specjalizacja trener II klasy l.a. i rehabilitacji ruchowej, jego zawodnicy zajęli czołowe miejsca podczas Mistrzostw Polski oraz uplasowali się w trójce najlepszych drużyn. Wyszkolił wielu zawodników którzy zdobywali Mistrzostwa Polski, Europy i Świata – Zofia Mielech, Krystyna Moryl, Halina Sobolewska, Lila Harasimczuk, Kazimierz Suchocki, Krzysztof Smorczewski. W 2006r. podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce niepełnosprawni zawodnicy stowarzyszenia zdobyli 7 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe medale, co pozwoliło zająć drużynowo trzecie miejsce na 30 ekip biorących udział w Mistrzostwach.

3. 2 500zł. - Wojciech Niedźwiecki (KS „Podlasie”) - sekcja l.a.
Trener grupy 400m oraz 400 płotki, trener I klasy, jego podopieczny to Jacek Roszko. W swojej długoletniej karierze wychował wielu reprezentantów Polski.

4. 1 500zł. - Włodzimierz Aleksiejuk (UKS „Kaliber”) – strzelectwo sportowe
Prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, jest głównym twórcą Międzynarodowych Mistrzostw UKS „Kaliber”, w których startuje światowa czołówka strzelecka z Renatą Mauer – Różańską na czele. Główne osiągnięcia podopiecznych: brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek w karabinie sportowym Tatsiany Myshkevich, 4 miejsce w Mistrzostwach Europy Moskwa 2006 zawodniczki Katarzyny Piecielskiej, na Mistrzostwach Polski Juniorów złoty medal Katarzyny Piecielskiej, Jarosława Czyżyńskiego oraz brązowy medal Anny Czyżyńskiej, 3 miejsce klubu „Kaliber” w generalnej klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski Juniorów oraz 6 miejsce w generalnej klasyfikacji zespołowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

5. 1 000zł. - Przemysław Zabawski (KS „Podlasie”) - sekcja l.a.
Trener Kadry Narodowej w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, bezpośredni trener Krystyny Zabawskiej, trener I klasy, jego podopieczni na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyli srebrny medal ( Radziwon Piotr) i brązowy medal ( Lićwinko Michał), dwa medale podczas OOM – srebrny w pchnięciu kulą oraz brązowy w rzucie dyskiem.

 

Nagroda dla Najlepszego Młodego Sportowca:


1. 1 500zł. - Dariusz Kulesza (MKS „Juvenia”) – short-track
- 11 miejsce w biegu na 1000m podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie,
- 2 miejsce w biegu na 500m w Mistrzostwach Świata Juniorów,
- 5 miejsce w sztafecie na 2000m w Mistrzostwach Świata Juniorów,
- 6 miejsce w wieloboju w Mistrzostwach Świata Juniorów,
- 7 miejsce w biegu na 1000m w Mistrzostwach Świata Juniorów,
- od wielu lat należy do najlepszych w Polsce w sekcji short-tracku.

2. 1 500zł. - Maciej Hasiec (KS „Podlasie”) – zapasy
- złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach styl wolny – w wadze 96kg.,
- srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski styl klasyczny – w wadze 120kg.,
- 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach styl wolny,
- członek Kadry Narodowej, reprezentował dwukrotnie Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów i Mistrzostwach Świata Juniorów, posiada uprawnienia instruktorskie w zapasach,
- za osiągnięcia sportowe w 2006 roku został nominowany do Złotych Kluczy 2006 w IX edycji Kuriera Porannego w kategorii „Nagroda Młodych” oraz został wybrany przez kapitułę „Talentem Roku 2006” w plebiscycie Gazety Współczesnej.

3. 1 500zł. - Anna Omielan (PSSON „Start”) – sekcja pływania
- zakwalifikowała się do Kadry Narodowej, ustanowiła 12 rekordów Kraju w grupie kadetów i 4 rekordy w grupie juniorów.

4. 1 500zł. - Łukasz Wilczek (PKK „Żubry”) - koszykówka
W obecnym sezonie jest pierwszym rozgrywającym Mispol Żubry Białystok, zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji asyst oraz przechwytów, jest trzecim strzelcem drużyny i jednym z najbardziej efektywnie grających graczy, uczestnik cyklu turniejów „Era Liga Szkolna” w którym został wybrany do trójki najlepszych zawodników, brał udział w „Polish Shootout” – campie koszykarskim zorganizowanym przez menagerów amerykańskich celem wyłonienia koszykarskich talentów, aktywnie uczestniczy we wszystkich organizowanych przez Klub imprezach upowszechniających koszykówkę.

5. 1 500zł. - Anna Dowgiert (MKS „Juvenia”) – pływanie
- 1 miejsce – 50 m stylem motylkowym oraz 3 miejsce – 100m stylem dowolnym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich,
- 1 miejsce – 50 m stylem motylkowym oraz 3 miejsce – 50 m stylem dowolnym w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich,
- 2 miejsce – 50 m stylem motylkowym w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów.

 

Słowa kluczowe:laureacinagrody prezydenta
Ostatnia modyfikacja: Karol Lech 04.12.2009, 11:51
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość