Laureaci 2007
Utworzony przez: Karol Lech 04.12.2009, 11:54

Najlepszy Sportowiec:

1.Kamila Stepaniuk (Klub Sportowy „Podlasie”) – sekcja lekka atletyka– 5500zł.
2.Paweł Skowroński (Uczniowski Klub Sportowy „Dojlidy”) – sekcja kajakarstwo – 4500zł..
3.Barbara Barszcz (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”) – sekcja tenis stołowy – 3500zł.
4.Grzegorz Lewoc (Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber”) – sekcja strzelectwo sportowe – 2500zł.
5.Patrycja Maliszewska (Międzyszkolny Klub Sportowy „Juvenia”) – sekcja short-track – 2000zł.
6.Krystyna Danielczyk-Zabawska (Klub Sportowy „Podlasie”) – sekcja lekka atletyka – 1000zł.

Najlepszy Trener:

1.Yang He (Międzyszkolny Klub Sportowy „Juvenia”) – sekcja short-track – 5500zł.
2.Mariusz Kulhawik (Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego Jagiellonia Białystok) – sekcja piłka nożna – 4500zł.
3.Janusz Kuczyński (Klub Sportowy „Podlasie”) – sekcja lekka atletyka – 3500zł.
4.Piotr Daszuta (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”) – sekcja pływanie – 2500zł.
5.Piotr Marcin Napiórkowski (Uczniowski Klub Sportowy „Dojlidy”) – sekcja tenis stołowy – 2000zł.

III. Najlepszy Młody Sportowiec:

1. Anna Omielan (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”) – sekcja pływanie – 2000zł.
2. Ewa Piotrowska (Uczniowski Klub Sportowy „Hubal”) – sekcja badminton – 2000zł.
3. Beata Babińska (Uczniowski Klub Sportowy „Trzynastka”) – sekcja szermierka – 2000zł.
4. Bartosz Konopko (Międzyszkolny Klub Sportowy „Juvenia”) – sekcja short-track – 2000zł.
5. Anna Dowgiert (Międzyszkolny Klub Sportowy „Juvenia”) – sekcja pływanie – 2000zł.

Nagrodą Prezydenta Miasta Białegostoku, w wysokości 2000 zł, została uhonorowana Pani Nina Piotrowska - wieloletni działacz sportowy Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. W Stowarzyszeniu pracuje od 1970r. na różnych stanowiskach, poczynając od głównej księgowej. Pani Nina była trenerem drużyny zawodników niewidomych i trenerem II klasy lekkiej atletyki. Od 1997r. do dnia dzisiejszego jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia. Przez okres swej działalności na rzecz sportu, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych z terenu naszego Miasta wychowała bardzo liczną grupę wybitnych sportowców, przyczynia się również do integracji społeczeństwa ze sportowcami niepełnosprawnymi poprzez organizację licznych imprez sportowych.

Słowa kluczowe:laureacinagrody prezydenta
Ostatnia modyfikacja: Karol Lech 04.12.2009, 11:54