Budowa przedłużenia ul. Piastowskiej w Białymstoku
Utworzony przez: Mariusz Nurkowski 30.12.2009, 13:47

Budowa przedłużenia ul. Piastowskiej w Białymstoku

Planowana do realizacji miejska trasa ruchu przyśpieszonego (tzw. Trasa Generalska) ma przebiegać ulicami: Gen. F. Kleeberga, Gen. S. Maczka, Gen. W. Andersa i jej przedłużeniem do ul. Baranowickiej w kierunku przejścia drogowego w Bobrownikach. Tym samym połączone zostaną dwie drogi krajowe (Nr 8 i Nr 65) prowadzące do przejść drogowych z Litwą i Białorusią. Do czasu wybudowania południowo-zachodniej obwodnicy miasta Białegostoku miejska trasa pozwoli w znacznym stopniu wyeliminować ruch tranzytowy z centrum miasta i oddzielić go od ruchu lokalnego. Elementem łączącym Trasę Generalską z tzw. Trasą Kopernikowską jest planowana do budowy - na odcinku od ul. Mieszka I do ul. Wysockiego w Białymstoku – ul. Piastowska.

Przedmiotem projektu jest budowa przedłużenia ul. Piastowskiej w Białymstoku na odcinku od ul. Mieszka I do ul. W.Wysockiego o dł. ok. 3,9 km. Planowany do realizacji odcinek ul. Piastowskiej w przeważającej części aktualnie nie istnieje i będzie przebiegać po nowej trasie. Jedynie jego początkowy fragment będzie przebiegał po istniejącej części tej ulicy. Budowa przedłużenia ul. Piastowskiej rozpocznie się od strony ul. Mieszka I na os. Piasta i biec będzie przez nasyp kolejowy i torowisko linii kolejowej, tereny niezagospodarowane i prowadzące pomiędzy osiedlami zabudowy jednorodzinnej aż do drogi krajowej nr 19.

Przewidywany koszt: 60 044 000 PLN
Okres realizacji: 2009 - 2011