Stadion piłkarski w regionie północno-wschodniej Polski wraz z zapleczem treningowym
Utworzony przez: Mariusz Nurkowski 30.12.2009, 14:58

Przedmiotem projektu jest modernizacja stadionu piłkarskiego mającą na celu dostosowanie obiektu przy ul. Słonecznej w Białymstoku do wymogów pozwalających na organizowanie meczy piłkarskich rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano budowę stadionu piłkarskiego mieszczącego zmodernizowane pełnowymiarowe boisko piłkarskie z podgrzewaną, nawadnianą murawą o nawierzchni trawiastej. Na obiekcie przewidziano wyłącznie miejsca siedzące w ilości 22.500 osób, w tym 50 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Cała widownia zostanie zadaszona, zapewniona będzie widoczność pola gry z każdego miejsca widowni. Stadion wyposażony będzie w nowoczesny system wizualnej i akustycznej komunikacji z widzami. Zaplanowano również niezbędne pomieszczenia użytkowe a także planowana jest ekspozycja pamiątek podlaskiego piłkarstwa i klubów piłki nożnej. Podstawowa zasadą przy realizacji stadionu będzie bezpieczeństwo ludzi oraz zapewnienie komfortowego oglądania widowisk sportowych.

Przewidywany koszt: 150 000 000 PLN
Okres realizacji: 2008 - 2011