Budowa hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku
Utworzony przez: Mariusz Nurkowski 30.12.2009, 15:04

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku

Założenia programowe przewidują wybudowanie hali widowiskowo-sportowej z widownią stałą na ok. 6000 miejsc, która ma służyć społeczności Miasta Białegostoku i regionu.

Hala przystosowana będzie do przeprowadzania rozgrywek na poziomie wyczynowym w dyscyplinach: piłki ręcznej i nożnej halowej, koszykówki, siatkówki, tenisa, boksu, itp. Oprócz imprez sportowych w obiekcie można będzie organizować widowiska estradowe, targi turystyczne, koncerty, pokazy, wystawy. Będzie w niej również przewidziane miejsce na muzeum sportu i białostockich klubów sportowych. Hala sportowa będzie obiektem reprezentacyjnym Miasta Białegostoku. Rozwiązania wewnętrzne areny widowiskowo-sportowej i zapleczy stanowić będą wygodny układ funkcjonalny dla uczestników imprez.

Przewidywany koszt: 60 000 000 PLN
Okres realizacji: 2010- 2012