Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Przedmiotem projektu była realizacja zadań wyznaczonych w ramach priorytetu społeczno-przestrzennego w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Białegostoku.

Projekt „Modernizacja budynku wraz z otoczeniem położonego przy ul. Proletariackiej 21 w Białymstoku” zakładał dokonanie inwestycji na obiekcie będącym własnością Gminy Białystok i oddanym w dzierżawę Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie „Droga”. W obiekcie tym mieści się Środowiskowy Dom Rodzinny „Nasz Dom”, funkcjonujący jako niepubliczna placówka pomocy rodzinie opiekuńczo – wychowawcza, którego priorytetowym celem jest kompleksowa opieka nad rodzinami dysfunkcyjnymi (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, wobec których udziela się całkowitej opieki).

Projekt ten stanowi przykład szeroko i integralnie rozumianej rewitalizacji, w której infrastruktura techniczna to jedynie baza mająca przyczynić się do podejmowania działań społecznych przyczyniających się do poprawy jakości życia, ograniczenia ubóstwa i marginalizacji społecznej niektórych grup zamieszkujących rewitalizowany obszar.

Efektem realizacji projektu jest zwiększenie zakresu i jakości pomocy świadczonej przez Stowarzyszenie DROGA dzieciom i młodzieży w krytycznej sytuacji rodzinnej oraz ich rodzicom. Poprawa warunków lokalowych w Środowiskowym Domu Rodzinnym „Nasz Dom” pozwala na zapewnienie odpowiednich standardów opieki, wychowania oraz terapii dzieci i młodzieży korzystających aktualnie, jak i w przyszłości z pomocy placówki zgodnie z przepisami prawnymi w obszarze pomocy społecznej (Rozporządzenie MPS z dn. 14.02.2005 w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych).

Lata realizacji: 2006-2007
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR, Priorytet III, Podziałanie 3.3.1 oraz budżet państwa.
Wartość całkowita: 2 069 086,00 PLN
Dofinansowanie UE: 1 450 601,56 PLN

Budynek przy ul. Proletariackiej 21 w BiałymstokuBudynek przy ul. Proletariackiej 21 w Białymstoku
Ostatnia modyfikacja: Mariusz Nurkowski 14.01.2010, 13:48