Budowa sal sportowych przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku

Projekt „Budowa sal sportowych przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006, Priorytetu III Rozwój lokalny, Działanie 3.5 Lokalna infrastruktura społeczna. Poddziałanie 3.5.1 Lokalna infrastruktura edukacyjna i sportowa.

Projekt został zrealizowany w latach 2005 – 2007, uzyskał dofinansowanie w ramach nadkontraktacji.
Zgodnie z umową nr Z/2.20/III/3.5.1/175/05/U/15/09 z dnia 31 marca 2009r. zawartą pomiędzy Wojewodą Podlaskim a Miastem Białystok oraz aneksem nr 1/09 z dnia 24 czerwca 2009r. całkowita wartość projektu wyniosła 9 256 604,53 PLN w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 4 656 604,18 PLN oraz wkład własny Miasta Białystok 4 600 000,35 PLN.

W wyniku realizacji Projektu „Budowa sal sportowych przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku” przy ul. Suchowolca 26 w Białymstoku powstał trzykondygnacyjny budynek, łączący w sobie: salę z areną do gier zespołowych o wys. 832cm.; salę lekkiej atletyki o wys. 677cm., dostosowaną do treningów skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem; halę bieżni ze skocznią do skoku w dal i trójskoku o wysokości 4 m., szerokości 8m i długości 9,3m. W strukturze tego obiektu powstała również biblioteka wraz z czytelnią o powierzchni 1 345m2.

W zakres prac związanych z powstaniem obiektu weszły roboty budowlane, instalacja elektryczna, przeciwpożarowa, nagłośnieniowa, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji. Obiekt sportowy w ramach projektu został wyposażony w sprzęt sportowy, zamontowany na stałe, m.in.: bramki do piłki ręcznej, kosze boiska głównego, kosze boczne boiska treningowego, trybuny składane, kurtyny siatkowe, piłkołapy, elektroniczne tablice do wyświetlania wyników gier, drabinki gimnastyczne, zestawy skoczni do skoków. Realizacja projektu wpłynęła na poprawę jakość kształcenia i dostępu młodzieży do edukacji poprzez wychowanie fizyczne i sport. Nowe rozwiązania techniczne poprawiają warunki integracyjne osób niepełnosprawnych korzystających z infrastruktury sportowej.

Sale sportowe przy Zespole Szkół Rolniczych w BiałymstokuSale sportowe przy Zespole Szkół Rolniczych w BiałymstokuSale sportowe przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku
Ostatnia modyfikacja: Mariusz Nurkowski 14.01.2010, 13:15

Modernizacja budynku wraz z otoczeniem położonego przy ul. Proletariackiej 21 w Białymstoku

Budowa sal sportowych przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku