A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Milwaukee

Milwaukee County, Stan Wisconsin, Stany Zjednoczone Ameryki


Data podpisania porozumienia (memorandum): 1995/03/17


Charakterystyka County:
powierzchnia wynosi ok. 3000 km kw. Ilość mieszkańców ok. 950.000. Siedziba county mieści się w Milwaukee, największym mieście stanu Wisconsin. Milwaukee położone jest w południowej części stanu, nad jeziorem Michigan, około 150 km na północ od Chicago, zamieszkuje je około 850 tys. mieszkańców (dane na rok 2006).
Milwaukee pierwotnie zamieszkiwane było przez rdzennych mieszkańców ameryki z plemień Fox, Mascouten, Potawatomi, oraz Ho-glon (Winnebago), nazwa pochodzi od indiańskiego słowa Millioke, oznaczającego tyle, co dobra ziemia. Pierwsi francuscy misjonarze pojawili się tam w wieku XVII. Początkowo Milwaukee było zamieszkane przez dużą imigrację niemiecką, przez co nazywane było Niemieckimi Atenami. Obecnie według danych pochodzących ze spisu powszechnego z roku 2000 12, 7% ludności miasta ma polskie korzenie. W Milwaukee znajduje się duże skupisko Polonii amerykańskiej, trzecie, co do wielkości w USA po Chicago i Denver. Co roku odbywa się tam Polish Fest, największy Polski festiwal w całych Stanach Zjednoczonych. Większość zabytkowych kościołów katolickich na terenie miasta zostało założonych przez Polaków, w tym Bazylika św. Jozafata.

 

W Milwaukee znajduje się browar koncernu SAB Miller oraz fabryka motocykli Harley Davidson.

 

Atrakcją turystyczną jest m.in. znajdujący się w mieście zegar Allena Bradleya (ang. Allen Bradley clock), który jest większy od Big Bena w Londynie.

 

Dotychczasowa współpraca obejmowała obszary: kulturę, ochronę zdrowia oraz sferę gospodarczą.
 

Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 22.03.2010, 09:37
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
MIasta Partnerskie