A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Północ (Augustów, Suwałki)

 


1. Białostockie Muzeum Wsi

Skansen – można zobaczyć tu zabytkową drewnianą architekturę podlaskiej wsi, krzyże, kapliczki, studnie, budynki mieszkalne i gospodarcze, a nawet drewniany dwór. Wielkie zainteresowanie budzi otwarta niedawno tradycyjna bimbrownia.
www.bialostockiemuzeumwsi.pl

 


2. Folwark Nadawki

Regionalna restauracja pod strzechą w bezpośrednim sąsiedztwie skansenu, miejsce krzewienia regionalnej tradycji i kultury, serwujące doskonałe tradycyjne potrawy.
www.folwarknadawki.pl

 


3. Park Dinozaurów

Położony tuz nad rzeką Supraślą. Można w nim obejrzeć prawie 30 figur dinozaurów, na zwiedzających dodatkowo czeka plac zabaw, park linowy, Kolej Piracka i tor gokartowy.
Więcej na:
www.jurajskiparkdinozaurow.pl

 


4. Wioska Indiańska

 

W Jurowcach. Można tu nie tylko spotkać naszych podlaskich Indian, ubranych w tradycyjne stroje rdzennych amerykanów, ale tez nauczyć się historii i zwyczajów, strzelania z łuku, rzucania toporkiem, lassem, robienia biżuterii, strojów i mokasynów. Można również odpocząć przy ogniu w tradycyjnym indiański tipi lub wypocić się w indiańskiej saunie.
www.indianie.org

 

 

 


5. Pensjonat Sosenka

Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny na skraju Puszczy Knyszyńskiej oferujący pobyty zdrowotne i rekreacyjne, zabiegi rehabilitacyjne i relaksacyjne i SPA, jogging, nordic walking, spacery po lesie.
www.pensjonatsosenka.pl

 


6. Rezerwat Krzemianka koło Rybnik

 

Kopalnie krzemienia pochodzące sprzed 3000 tysięcy lat, zachowały się w bardzo dobrym stanie. Można znaleźć ślady co najmniej kilkudziesięciu kopalń.
www.pkpk.pl/rezerwaty.html

 


7. kładka przez bagna w rez. Krzemianka

Wycieczka po przepięknego rezerwatu Krzemianka, przez który prowadzi 1700 metrowej długości, drewniana kładka. Kładką można spacerować lub przejechać rowerem.

 


8. Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej

 

Prawdziwa wartość terenów Puszczy Knyszyńskiej tkwi w niepowtarzalnej, bogatej przyrodzie, czystym środowisku oraz ciekawym kolorycie kulturowym. Wszystko to sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego. Jego uczestnicy mogą odpocząć od zgiełku cywilizacji, aktywnie spędzić wolny czas, zapoznać się z bogatą historią wielonarodowościową oraz wielowyznaniową kulturą tych stron.
 www.pkpk.pl

 


9. Korycin

Miejscowość na trasie Białystok - Augustów, znana z produkcji pysznych serów nazywanych korycińskimi, które według tradycji zaczęto produkować wraz z przybyciem do Korycina szwajcarskich żołnierzy podczas wojen szwedzkich. Dziś serów można spróbować na festynach, jarmarkach, kupić na miejscu lub podczas Święta Sera.
Inne ciekawe imprezy to: Ogólnopolskie Dni Truskawki – gmina Korycin to zagłębie truskawkowe oraz Półmaraton Mleczny, gdzie główną nagrodą jest żywa krowa.

 


10. Suchowola

Geograficzny Środek Europy – miasto położone nad rzeką Olszanką. Od 1775 r. uznane za środek Europy, na podstawie pomiarów astrologa królewskiego Szymona Sobierajskiego. W Suchowoli warto zobaczyć park z głazem i stalowym łukiem, wiatrak holenderski i kościół katolicki.

 

Słowa kluczowe:szlak turystycznyturystyka
Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 04.08.2010, 12:53
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
See on the map

Service Touristic on Maps Portal Białystok