Dojazd do miasta

W Białymstoku krzyżuje się dziewięć szlaków drogowych i kolejowych o znaczeniu krajowym i międzynarodowym.
Przez miasto przebiega między narodowa linia kolejowa Berlin – Warszawa – Sankt Petersburg. Położenie Białegostoku w pobliżu granic z Białorusią, Litwą i Rosją stwarza dobre warunki do rozwoju kontaktów gospodarczych i kulturalnych z krajami Europy Wschodniej.

Do miasta można dojechać drogą krajową nr 8 / E67 (z Warszawy lub przejścia granicznego z Litwą w Budzisku), drogą 19 (z Suwałk lub Siemiatycz, przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej), drogą 65 (z przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach lub z Ełku).

Białystok ma też bardzo dobrą komunikację kolejową oraz autobusową z całą Polską i sąsiednimi krajami.

Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 04.08.2010, 14:20
See on the map