Parki Narodowe i Krajobrazowe

W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajduje się wiele unikatowych w skali europejskiej zespołów przyrodniczych i zabytkowych. Należą do nich przede wszystkim Białowieski Park Narodowy – ostoja żubrów w Europie– umieszczony na Liście Dziedzictwa Światowego i uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery, Narwiański Park Narodowy – ostoja niezwykle rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych; Biebrzański Park Narodowy – największy w Europie Środkowej kompleks torfowisk niskich i największy w Polsce park narodowy. Atrakcją jest także graniczący z miastem Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, unikatowy nie tylko w skali kraju – Szlak Tatarski oraz Szlak Rękodzieła Ludowego.

Słowa kluczowe:parkzielone miasto
Ostatnia modyfikacja: Kamil Waligóra 05.08.2010, 14:26