Przebudowa ul. Gen. St. Maczka w Białymstoku

okres realizacji: 2008-2011

koszt (PLN): 170 mln

W ramach przebudowy ul. Gen. St. Maczka  powstaną obiekty inżynierskie:
1) most nad rzeką Białą w ul. Maczka,
2) wiadukt w ciągu ul. Lodowej nad ul. Maczka,
3) estakada nad ul. Świętokrzyską w ul. Maczka,
4) wiadukt nad torami PKP relacji Białystok - Kuźnica Białostocka w ul. Maczka,
5) estakada nad Al.1000-lecia P.P. w ul. Maczka - Andersa

6) bezkolizyjne przejście dla pieszych nad ulicą Gen. St. Maczka w formie kładki łączącej ulice Gajową i Zawady

Na odcinku ul. Gen. St. Maczka od mostu na rzece Białej do skrzyżowania z ul. Świętokrzyską (obecnie wlot ul. Dziesięciny) przyjęto założenie wykorzystania istniejącej jezdni ul. Gen. St. Maczka na drogę zbiorczą oraz chodnik i ścieżkę rowerową. Nowe jezdnie wybudowane zostaną po stronie południowej.

Węzeł ul. Gen. St. Maczka z Al. 1000-lecia Państwa Polskiego.
Przyjęty został jako dwupoziomowy z estakadą 2 x 2 pasy ruchu (nad projektowanym rondem) na kierunku głównym ulic Gen. St. Maczka - Gen. Wl. Andersa, w poziomie istniejącego terenu rondo o średnicy wewnętrznej 50 m.

Węzeł ul. Gen. St. Maczka z ul. Świętokrzyską (obecnie wlot ul. Dziesięciny).
Przyjęty został jako dwupoziomowy z estakadą 2 x 2 pasy ruchu (nad projektowanym rondem) na kierunku głównym ulicy Gen. St. Maczka, w poziomie istniejącego terenu rondo średnicy wewnętrznej 40 m.

Węzeł ul. Gen. St. Maczka z ul. Lodową (obecnie wlot ul. Oliwkowej).
Przyjęty został jako dwupoziomowy z estakadą 1 x 2 pasy ruchu ul. Lodowej z chodnikiem i ścieżką rowerową bezkolizyjnie nad kierunkiem głównym ulicy Gen. St. Maczka bez relacji poprzez łącznice. Pozostałe relacje z ul. Lodowej odbywać się będą poprzez sieć istniejących oraz projektowanych ulic oraz dróg zbiorczych.

Wlot ul. Zawady do ul. Gen. St. Maczka

Zostanie wybudowane bezkolizyjne przejście dla pieszych nad ulicą Gen. St. Maczka w formie kładki łączącej ulice Gajową i Zawady. Jednocześnie zostanie zmieniony wlot ul. Zawady do ul. Gen. St. Maczka. Ulica Zawady wraz z podłączeniem do niej drogi serwisowej, zostanie włączona do ul. Gen. St. Maczka na zasadzie prawych skrętów.

marzec:

kwiecień: