A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Schronisko dla Zwierząt
Utworzony przez: Elżbieta Kuptel 11.12.2009, 12:22

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku z siedzibą przy ul. Dolistowskiej 2, zostało utworzone 1 marca 1995 roku, jako zakład budżetowy, w oparciu  o art.18 ust.2 pkt.9 lit.h ustawy z dnia 8 marca 1990r.,o samorządzie gminnym. Z dniem 1 stycznia 2006r. zakład budżetowy został przekształcony w jednostkę budżetową.
 

Do zadań schroniska należą m.in.: odławianie, przyjmowanie, leczenie i przetrzymywanie zagubionych, porzuconych i zabłąkanych zwierząt. Schronisko zajmuje się również  niesieniem pomocy zwierzętom rannym w wypadkach, doprowadzeniem bezdomnych zwierząt do lecznicy na obserwację, prowadzeniem akcji profilaktycznych i propagandowych, działalnością hotelową, poszukiwaniem nowych właścicieli psów, znakowaniem psów w sposób trwały za pośrednictwem lecznic weterynaryjnych, z którymi podpisane zostały stosowne umowy.
 

Wolontariat
Każdy, kto ma ukończone 16 lat, lubi zwierzęta i przejawia chęć opiekowania się nimi może podjąć pracę jako wolontariusz. Od osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców na piśmie. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w Schronisku, drogą elektroniczną adres e-mail: schronisko@schronisko.bialystok.pl lub telefonicznie pod nr. 085 675 37 00
 

Adopcja
W naszym schronisku znajduje się wiele spragnionych uczucia i domu psów, które z utęsknieniem czekają na ludzi chcących dać im prawdziwy dom i opiekę. Na stronie internetowej schroniska są umieszczane zdjęcia psów do adopcji oraz  psów zagubionych, poszukiwanych przez ich właścicieli.

Schronisko można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 w soboty: 10.00 - 14.00
W niedziele schronisko jest zamknięte dla odwiedzających z wyjątkiem "Dni Otwartych"

Więcej informacji na temat działalności białostockiego schroniska uzyskasz odwiedzając stronę www.schronisko.bialystok.pl
 

Słowa kluczowe:schroniskowolontariat
Ostatnia modyfikacja: Dariusz Korolczuk 24.02.2010, 07:53
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość