Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"
Utworzony przez: Roman Tatarzyński 21.01.2010, 10:38

Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
Edycja 2009

W roku bieżącym po raz kolejny Prezydent Miasta Białegostoku rozpoczął realizację Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs miał na celu promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

W Białostockiej edycji mogły uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 10-13 lat tzw: „Ósemeczki” oraz 14-19 lat tzw: „Ósemka”.

Działania zasługujące na wyróżnienie to:

• konsekwentna pomoc potrzebującym,
  • podejmowanie służby na rzecz społeczeństwa i środowiska,
  • zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych,
  • podejmowanie działań na TAK, aby w naszym życiu społecznym było mniej agresji i brutalności, a więcej życzliwości,
  • aktywna postawa w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży.

Spośród zgłoszonych kandydatur na miano „Wspaniałego” Jury powołane przez Prezydenta Miasta Białegostoku wyłoniło ośmiu laureatów w każdej grupie wiekowej, a spośród kategorii „Ósemka” jednego przedstawiciela Miasta Białystok w eliminacjach ogólnopolskich Konkursu. Laureaci Białostockiej XIV Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” otrzymali statuetkę Św. Franciszka, a także uczestniczyli w uroczystej ogólnopolskiej Gali, która odbyła się w Poznaniu.

Pomysłodawcą i koordynatorem ogólnopolskim Konkursu jest Fundacja "Świat na TAK". Honorowy Patronat nad ideą konkursu objął Kardynał Józef Glemp Prymas Polski.

Słowa kluczowe:Ośmiu Wspaniałych
Ostatnia modyfikacja: Roman Tatarzyński 21.01.2010, 10:47