Prezydent Miasta Białegostoku

Szanowni Państwo,

Przejęcie przed dziesięcioma laty zadań związanych z edukacją przez samorząd terytorialny było wyjątkowym sprawdzianem dla władz miast i gmin w całej Polsce. Dodatkowym utrudnieniem stała się również niewiadoma, jaką było wprowadzenie w tym samym roku nowego ustroju szkolnego. Dziś jednak ze spokojem możemy podsumować minioną dekadę, a także pokusić się o zarysowanie perspektyw dalszego rozwoju naszej edukacji. Wspomniany sprawdzian Białystok bowiem bez wątpienia zdał. Nasze szkoły oferują uczniom nie tylko rzetelną wiedzę, ale także szansę na rozwój indywidualnych zainteresowań, dobre przygotowanie do kariery zawodowej i okazję do korzystania z coraz nowocześniejszej bazy sportowo-rekreacyjnej. Osiągnięcia białostockiej edukacji to powód do dumy dla dyrekcji i nauczycieli poszczególnych placówek. Jestem przekonany, że dzisiejsza sytuacja uprawnia nas wszystkich do optymistycznego spojrzenia w przyszłość. Życzę pracownikom białostockiej oświaty, aby owa przyszłość przyniosła naszym szkołom wyłącznie sukcesy i kolejne osiągnięcia, z korzyścią dla obecnych i przyszłych uczniów, a także całej społeczności naszego Miasta.

Tadeusz Truskolaski
Prezydent Miasta Białegostoku