A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Przewodniczący Rady Miejskiej Białegostoku

 

 

Szanowni Państwo,

Dziesięć lat temu wprowadzono nowy ustrój szkolny a samorządy przejęły zadania związane z edukacją. Z tej dziesięcioletniej perspektywy można już podsumowywać i ocenić efekty reformy.

Jestem przekonany, że pomimo wielu trudności szczególnie związanych z finansami była to dobra dekada. Edukacja zyskała wymiar lokalny, wpływ na zarządzanie szkołami mają rodzice i uczniowie. Białostocka szkoła stała się przyjazna i bliska.

Na szczególną uwagę zasługuje rozwój szkolnictwa integracyjnego oraz specjalnego. Postęp jaki dokonał się w tym zakresie w ostatnich latach to krok milowy w edukacji dzieci niepełnosprawnych.

Podsumowując ten czas nie można zapomnieć o ogromnych zasługach nauczycieli dzięki, którym szkoła sprostała przemianom i ciągle się unowocześnia.

Pragnę też podkreślić zaangażowanie Radnych Rady Miejskiej Białegostoku w problemy zarządzania białostocką edukacją. Rada Miejska zawsze z ogromną starannością i uwagą pochyla się nad sprawami związanymi ze szkolnictwem oraz wychowaniem dzieci i młodzieży.

Miniona dekada pokazała, że możemy ze spokojem przyjmować kolejne wyzwania edukacyjne a perspektywy sprawnie zarządzanej przez samorząd edukacji w Białymstoku są bardzo dobre.

Włodzimierz Leszek Kusak

 

Ostatnia modyfikacja: Roman Tatarzyński 25.01.2010, 10:59
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość