Prezydent Miasta

Tadeusz Truskolaski urodził się 10 kwietnia 1958 r. w Kapicach Starych. Wychowany został w rodzinie o silnych tradycjach akowskich, stąd też szczególnie bliskie mu są wartości patriotyczne i chrześcijańskie.

Z wykształcenia jest ekonomistą. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki, kontynuując jednocześnie pracę naukową. Obecnie posiada tytuł doktora habilitowanego, jest profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Na swoim koncie ma przeszło 70 publikacji naukowych.

na zdjęciu Tadeusz Truskolaski

Od dłuższego czasu Tadeusz Truskolaski angażuje się w prace, związane z rozwojem naszego miasta, regionu i kraju. Pełnił funkcję doradcy ministra rozwoju regionalnego. Pracował w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych nad Strategią Rozwoju Kraju oraz Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej.
Po utworzeniu samorządów wojewódzkich kierował w podlaskim Urzędzie Marszałkowskim Departamentem Polityki Regionalnej, gdzie wdrażał program PHARE. Stworzony wówczas przez Tadeusza Truskolaskiego zespół fachowców zapewnił naszemu Miastu i całemu Podlasiu ponad 400 mln złotych ze środków Unii Europejskiej.

Jako naukowiec Tadeusz Truskolaski posiada liczne kontakty międzynarodowe. Włada biegle językiem angielskim i rosyjskim. Cały czas angażuje się w działalność społeczną jako członek NSZZ "Solidarność" na Uniwersytecie w Białymstoku.

Jego pasją jest sport i rekreacja. Zimą jeździ na nartach i łyżwach, latem - na rowerze. Oprócz tego pływa oraz gra w tenisa ziemnego i stołowego. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Żona Ewa pracuje w firmie szkoleniowej, córka – Emilia i syn – Krzysztof są studentami Uniwersytetu w Białymstoku. Wolny czas Tadeusz Truskolaski chętnie spędza z rodziną w ogrodzie działkowym.

W roku 2006 Tadeusz Truskolaski wziął udział w wyborach samorządowych jako kandydat na Prezydenta Miasta Białegostoku. 26 listopada mieszkańcy miasta powierzyli mu ten urząd na czteroletnią kadencję. 5 grudnia 2006 r. Tadeusz Truskolaski złożył ślubowanie i objął urząd Prezydenta Miasta Białegostoku.

Na swoich zastępców Tadeusz Truskolaski powołał:

Adama Polińskiego, Aleksandra Sosnę, Michała Wierzbickiego i Tadeusza Arłukowicza.

Prezydenta Miasta

ul. Słonimska 1

mail: prezydent@um.bialystok.pl

Jak spotkać się z Prezydentem?

Prezydent przyjmuje interesantów we wtorki. Aby umówić spotkanie należy skontaktować się z sekretariatem:

Prezydent Miasta
Tadeusz Truskolaski

85 869-6002

85 869-6265

prezydent@um.bialystok.pl

W przypadku spraw należących do kompetencji zastępców Prezydenta Miasta, prosimy o kontakt z odpowiednimi sekretariatami:

Adam Poliński

Andrzej Meyer